Ladin Yandaşları: Ladin Gerçekten Öldürüldüyse Ölümünün İntikamını Alırız

3 Mayıs 2011’de Usama Bin Ladin’in ABD özel kuvvetler tarafından öldürülmesinden sonra saklandığı yer mühürlenmiş ve kapısı Pakistanlı polisler tarafından korunuyor(Getty Images/AFP/AMIR QURESHI)

Bin Ladin’in öldürülmesinden sonra Taliban örgütü Ladin’in öldürülmesi ile ilgili yeterli kanıt olmadığını iddia etti. Yaptıkları açıklamada “Bin Ladin’in etrafında bulunan kişilerden herhangi bir açıklama yapılmadığını ve Ladin’in ölümü ile ilgili yeterli kanıtın sunulması gerektiğini” söylediler.

Bin Ladin’in yardımcılarından herhangi bir açıklama gelmediği için ve kanıtların yetersizliğinden dolayı iddiaların doğruluğuna karar vermeleri için erken olduğunu söylediler. Bu açıklamayı hareketin sözcüsü tüm basına duyurdu.

Fakat bunun yanı sıra Pakistan’daki Taliban’ın kolu olan örgütün üyelerinden İhsanullah İhsan AFP’ye yaptığı açıklamada, “Eğer bin Ladin şehit olduysa, ölümünün intikamını alır, ABD ve Pakistan hükümetlerine ve güvenlik güçlerine saldırılar düzenleriz” dedi.

Talibanı öldürenleri İslam düşmanı olarak suçladı. Ladin’inin gerçekten şehit olmasının kesinleşmesi durumunda bunun gurur kaynağı olduğunu çünkü örgütün amacın şehit olmak olduğunu söyledi.

Gazze’de bulunan örgütün diğer bir kolu da Ladin’in öldürülmesini “Kutsal arap liderine yönelik suikast olarak nitelendirdi”.

Ladin’in öldürülmesinden sonra yandaşlarının intikamlarının nasıl olacağı konusundan endişe ediliyor.

 

Yoruma kapalı.