Las Vegas’da Ölü Sayısı 59’a Yükseldi

Fotoğraf:İHA

ABD’nin Las Vegas kentinde müzik festivalini kana bulayan saldırı sonrası ölü sayısı 59’a yükseldi.

Saldırgan, katliamını gerçekleştirmek için 22 bin kişinin bulunduğu müzik festivalini seçti. Gözü dönmüş saldırgan alanın hemen yanındaki otelin 32. katından ölüm saçtı. İlk önce birkaç el duyulan ateş sesi saniyeler içinde seri bir şekilde yağdı. Saldırgan elini

tetikten bir an olsun çekmedi. O sırada yaşanan panikse anbean kameradaydı.

Amerika tarihinin en büyük katliamlarından birini gerçekleştiren saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğu açıklandı. Paddock’un evinde yapılan aramalarda adeta bir mühimmat deposu çıktı. Paddock, saldırının gerçekleştiği Las Vegas’tan bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Nevada Eyaleti’nde Asya Asıllı Marilou Danley ile yaşıyordu. Gerçekleştirdiği katliam öncesinde hiçbir suç kaydı bulunmuyordu. Avlanma, balıkçılık ve pilotluk lisanslarına sahipti.

 Öte yandan saldırıdan saatler sonra terör örgütü DEAŞ olayı üstlendiğini duyurdu. Ancak FBI durumu yalanlayarak saldırganın herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı olduğuna dair kanıtın bulunmadığını belirtildi. Las Vegas’taki saldırı, ABD’de şimdiye kadar en fazla ölüme sebep olan silahlı saldırı olarak tarihe geçti.

 

İHA

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.