LYS Sonuçları Bugün Açıklandı

Bir yükseköğretim programına girebilmek için iki milyon adayın beklediği LYS sonuçları bugün açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını“http://www.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecekler.

LYS’ye toplam 2 milyon 19 bin 865 aday katılmıştı. Bu adaylardan 473 kişinin sınavı geçersiz sayıldı. 2011- Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemleri de 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihinde saat 17.00’de sona erecek. 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı.

Kılavuzun basılı hali başvuru merkezlerinde incelenebilecek. Adaylar tercihlerini doldurdukları Tercih Formu ile Nüfus cüzdanları ya da pasaportları ile başvuru merkezleri aracılığı ile ya da internetten yapabilecekler.

LYS sonuçlarına göre MF-1 ve MF-2 puan türüne göre Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözü Fen Lisesi’nden Murat Kaan Erdal; MF-3 ve MF-4 puan türüne göre Ankara Fen Lisesinden Aycan Doğa Hakyemez; TM-1, TM-2, TM_3 puan türüne göre Özel Yamanlar Anadolu Lisesi’nden Deniz Çağlın; TS-1 ve TS-2 puan türünde İstanbul Lisesinden Utku Evci birinci oldu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.