Maddi İmkansızlıktan Taşınamıyor

ABD'nin New York Eyaleti'nden Temsilciler Meclisi'ne seçilen en genç kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, maddi imkansızlığından dolayı Washington DC'ye taşınamayacağını açıkladı.

Ocasio Cortez, basın mensuplarına verdiği demeçte, “Bir kongre üyesi olmadan önce maaşsız üç ay geçinemem. O zaman nasıl bir daire kiralarım? Bunlar küçük ama önemli gerçekler” dedi. Kongre üyesi olmasının kendisi için “çok sıra dışı” olduğunu söyleyen 29 yaşındaki Ocasio, 2 Ocak’ta Temsilciler Meclisi’ndeki yerini alacak ve ABD  tarihinin en genç kongre üyesi olacak.

Wall Street Journal’e göre, bir kişinin Washington DC’ye taşınma maliyeti en iyi ihtimalle 4 bin 600 dolar. Ayrıca ilk kira ile güvenlik teminat da eklenince 3 bin 300 dolarlık bir ödeme yapılması gerekiyor.

Cumhuriyetçi medya kuruluşları ise bir kaç hafta önce bir moda dergisine pahalı kıyafetlerle pozlar veren Ocasio’yu yalancı olmakla itham etti. Ocasio ise bu giysilerin röportaj için verildiğini, bunun olağan bir uygulama olduğunu açıkladı.

Porto Riko kökenli Ocasio, New York’un 14’üncü bölgesinde, Bronx ve Queens’ten kendisi gibi işçi sınıfı göçmenlerin mahallelerini içeren bölgeden Temsilciler Meclisi’ne seçilmişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.