Makukula’nın Hedefi Portekiz Millî Takımı

MANİSA Manisaspor’un yeni transferi Ariza Makukula, Portekiz Futbol Millî Takımı’na geri dönmeyi hedeflediğini söyledi. Bunu Manisaspor forması giyerken atacağı gollerle yapacağını belirten Makukula, “Bu, Manisaspor için de bir gurur kaynağı olacak. Portekiz millî takımında Manisaspor’u da temsil etmiş olacağım.” dedi. Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Ricardo Querasma ile Portekiz Ümit Millî Takımı’nda birlikte forma giydiklerini hatırlatan Makukula, hemşehrisinin de uzun süre oynamadığına, İstanbul’da şans bulunca tekrar millî takıma çağrıldığına dikkat çekti.

Transferi konusunda Manisaspor yönetiminin fedakâr davrandığını belirten Ariza Makukula, bunu göstereceği performansla ödeyeceğini başaracağını kaydetti. Manisaspor’un önemli isimlerden oluşan iyi bir kadrosu bulunduğunu ifade eden Makukula tecrübesini, bilgisini, yeteneğini için kullanacağını belirterek, “Bizim için lig yeni başlıyor. Geride kalan üç haftayı unutmak lazım. Şu anda son sıradayız ama bu hiçbir şeyin göstergesi değil. Her maça 3 puan almak için çıkacağız.” şeklinde konuştu.

‘ANTALYASPOR MAÇINI LİGİN BAŞLANGICI OLARAK GÖRÜYORUZ’

Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı daAriza Makukula’nın takıma katılmasının kendilerine güç verdiğini söyledi. Millî maç sebebiyle lige verilen arayı iyi değerlendirdiklerini belirten Yaralı, Antalyaspor maçının kendileri için bir milat olacağını ifade ederek, “Bizim için lig yeni başlıyor.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.