Malik Bulut’un “ÖZ” Temalı Heykel Sergisi

“Hayallerimi atölyemde dokunur hale getiriyorum. Hep burada olmak istiyorum, çünkü pekçok hayalim var.”

Taşın sunduğu olanakların sınırlarında – olanaksızlıklarında – gezinen heykeltıraş Malik Bulut’un son dönem heykelleri; kabuğu çatlatılmış, soyulmuş, içi boşaltılmış figürler aracılığıyla, küreselleşmeyle ruhu emilen, delik deşik edilen insanlık değerlerine bir ağıt sunuyor.

1974 yılında Silifke’de doğan sanatçı, 2000 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 2000 – 2004 yılları arasında, heykeltıraş Mehmet Aksoy’a asistanlık yaptı. 2004 yılından bu yana çalışmalarını artık İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürüyor. 1999 Çukurova Üniversitesi Heykel Yarışması Birincilik Ödülü, 2009 Ege Art Heykel Çalıştay Ödülüne sahiptir. Anadolu’nun bir çok şehrinde Uluslararası heykel sempozyumu kapsamında yapmış olduğu mermer heykelleri kamusal alanda sürekli olarak sergilenmektedir 

Hem malzeme hem de tema açısından klasik geleneğe bağlı ve ısrarlı tutumuyla Bulut, sanatçı kişiliğine toplumdan yansıyan görüntüleri ekleyerek heykellerini çağdaş bir boyuta taşıyor. Her türlü kavramı imgeyi, duygu ve düşünceyi estetik bağlamda özellikle mermeri tercih ederek görselleştiren heykeltıraş, sempozyumlardaki büyük boyutlu işleriyle kendine özgü bir dil yaratmayı başararak dikkat çekmiştir.

Malik Bulut’un heykelleri 23 Şubat – 20 Mart 2011 tarihleri arasında Galeri Selvin’de sanatseverlerle buluşacak.

Dere Sokak No:3 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

http://www.abvizyonu.com/kultur-sanat/malik-bulut-heykel-sergisi-2.html

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.