Medvedev Miniklerle Stres Attı; Çocukluğundan Bir Sırrı Da Açıkladı

MOSKOVA – Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Moskova’da bir anaokulu ziyaret ederek çocukların sorunlarını ve ders çalışmalarını yerinde inceledi. Rusya Başkanı, ülkede anaokul ve kreş gibi sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti. Okul ziyaretinde miniklerle sohbet eden Medvedev kendi çocukluk hayatında “bazı sırları” da gülerek anlattı.
Medvedev ve Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte bir anaokulu ziyaret etti. Anaokulundaki bilgisayar, ders ve spor odalarını gezen Rusya Başkanı, anaokuldan memnun kaldığını kaydetti. Medvedev’e sınıf odalarında izleme kameralarının bulunduğu ve velilerin çocuklarının nasıl eğitim aldığını izleme şansına sahip olduğu da aktarıldı.
Medvedev, çocuklara kendi hayatından örnekler vererek, “Anaokulda ‘sakin saati’ (kreşlerde dinlenme saatleri) sevmezdim” dedi. Çocuklar Rusya Başkanı’na, “Bizi televizyonda gösterecekler mi?” sorusuna Medvedev, “Mutlaka. Akşam izleyin. Haber saati Novosti (Haberler) diye adlandırılıyor” dedi.

DOĞUM ORANI ARTTI, KREŞ SORUN OLDU
Daha sonra Belediye Başkanı Sobyanin başta olmak üzere yetkililerle bir araya gelen Medvedev anaokulu ve kreşin ülkenin en büyük sorunlarından biri olduğunu söyledi. Özellikle Moskova’da çok sayıda çocuğun sıra beklediğini belirten Medvedev, valilere büyük görev düştüğünü ifade etti.
Bunun üzerine Belediye Başkanı Sobyanin, “Bugün yaklaşık 20 bin çocuk sıra bekliyor” dedi. Medvedev ise, “Bir taraftan bu sorun, ama diğer taraftan ise bunun için çalıştık, yani doğum oranının artmasını kastediyorum” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.