Mehmet Ali Ilıcak; “Annem Yanlış Yaptı!”

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Nazlı Ilıcak’ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak, annesinin Bodrum’da gözaltına alınmasının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. M. Ali Ilıcak annesinin yanlış yaptığını ifade etti. 

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, hakkındaki gözaltı kararı verilen gazetecilerden biri olan Nazlı Ilıcak, Bodrum’da gözaltına alınmasının ardından İstanbul’a getirildi. Ilıcak, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Gözaltına alınması ile ilgili çıkan haberlerle ilgili olarak emniyet binasının girişinde basın mensuplarına cevap veren Ilıcak , “Ben Bodrum’da teslim oldum. Kaçtı diyenlere çok üzülüyorum. Ben vatanımdan ayrılmam” şeklinde cevap verdi.

“Maalesef son 3-4 sene içinde bu FETÖ teşkilatına, içinde olmamak ile beraber inandı”

Nazlı Ilıcak’ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak da annesinin göz altına alınmasının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. AK Parti ve Erdoğan düşmanlığının annesinin gözüne perde indirdiğini ifade eden Ilıcak, “Annemden bu darbeden sonra şunu bekliyordum; ‘Ben kandırıldım, inandığım bu değildir’ demesini beklerdim” dedi.

Annesi ile bu sabah görüştüğünü ve teslim olması gerektiğini söylediğini ifade eden Mehmet Ali Ilıcak, “Annem maalesef son 3-4 sene içinde bu FETÖ teşkilatı, terör örgütü ile beraber, içinde olmamak ile beraber bunlara inandı” diyen Ilıcak, annesini defalarca ikaz ettiğini ifade etti. Ilıcak, “Benim Twitter’ıma girip geriye dönük dönem dönem bakarsanız bu ikazlarımı görürsünüz. Bu işleri gördükten sonra hele 15 Temmuz’dan itibaren insanın kendi milletine kurşun sıkan, Meclis’ini bombalayan, halkına savaş açan çevreyi gördükten sonra annemin tavrını çok daha net ortaya koyması gerekirdi. Darbeleri desteklediğine inanmıyorum, ama tavrını çok net şekilde ortaya koyması gerekirdi. Bence maalesef AK Parti’ye veya Erdoğan’a duyduğu bir hiddet var. Bu onun gözünü perdeledi. Çünkü annemden bu darbeden sonra şunu bekliyordum; ‘Ben kandırıldım, inandığım bu değildir’ demesini beklerdim” şeklinde konuştu.

Annesinin darbe karşıtı olduğunu ifade eden Mehmet Ali Ilıcak, “O tankın önüne çıkmasını ben Nazlı Ilıcak’tan beklerdim. Veya köprünün üstüne çıkmasını beklerdim. Açıkçası samimiyetle beklediğim buydu” dedi.

“Annemin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerekirdi”
“Annemin darbeleri desteklediğine inanmıyorum” diyen Ilıcak, sözlerine şöyle devam etti: “Annem bu süreci kendi çağırdı. Şimdi vicdani açıdan baktığım zaman annemin son 3-4 senelik yazı tutumunda maalesef defalarca ikaz etmeme rağmen bu noktaya gelindi. Karşılıklı belki beş yüz kere, bin kere ikaz etmişimdir yanlış yaptığını. Darbeleri desteklediğine inanmıyorum. Böyle bir şey yok. Ama bu yapı ile maalesef o mesafeyi arasına koyamadı. Erdoğan’a karşı bu hiddeti niye beslediğini açıkçası bilmiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız anneme karşı nezaketini her zaman korumuştur. Bizim ailemize karşı kötülüğü olmayan bir insandı. Niye annem bu kadar karşı durdu onu hiçbir zaman anlayamadım. Orada FETÖ’cü Ali Fuat Yılmazer gibi eski istihbaratçılar annemi dezenformasyon yaptı. Bunların işi bu, inanma bunlara dedim. Bu adamlar annemin gözünü perdeledi. Bu yaşananlara açık tavır al, bu senin için bir fırsat, bir dönüm noktası dedim. Sen darbeciliğe, darbelere karşı, 28 Şubat’a karşı gelmişsin, 80’e karşı gelmişsin, 60’a karşı gelmişsin, 70’e karşı gelmişsin. Buna da karşı dur, ‘15 Temmuz darbesine karşıyım’ de. Daha net tavır koyması gerekir, annemin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerekirdi. AK Parti, Tayyip Erdoğan kötülük yapmıyor bu ülkeye. Cemaat kötülük yapmış bu ülkeye. Her unsuru bir terör örgütü müdür bilemem, lakin cemaat diyoruz fakat bir terör örgütüymüş bunlar. Çok geç oldu artık. İnşallah kendini doğru ifade etme imkanı bulabilir annem. Darbelere karşı olduğunu ifade edebilir. İnşallah bundan sonra doğru yolu parti olarak değil ama kendisi için bulur, pişman olmayacağı şeyler yapar.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.