Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Kahramanlı:”Benden daha iyi yapacak çıkarsa bu işi bırakmaya hazırım”

MERSİNMersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, kendisinden daha iyi yapacak birinin çıkması halinde başkanlık görevini bırakmaya hazır olduğunu söyledi. Kahramanlı, Mersin Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, takım ve kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Yıllar sonra takımı Bank Asya 1. Ligi’ne çıkardıklarını hatırlatan Kahramanlı, geçen dönem zorda olsa ligde kaldıklarını vurgulayarak, bu başarıda herkesin desteğinin olduğunu kaydetti. Sezon başlarken bir çok eleştirilere maruz kaldıklarını ifade eden Kahramanlı, yaptıkları çalışmalarla bunu boşa çıkardıklarını söyledi.

Mersin İdmanyurdu’nun 12-13 milyon TL bütçesi olan bir kulüp olduğunu ifade eden Kahramanlı, maddi olarak büyükşehir belediyesinin dışında destek almadıklarını ifade etti. Tesislerin temelinin kısa bir süre sonra atılacağı bilgisini veren Kahramanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen hafta Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile görüştük. Tesis yerinin bütün işlemleri bitmiş ancak bize tahsis edilen yerin konut alanı olması nedeniyle Büyükşehir Belediye meclisinde burası ticari alan olarak değiştirilmesi gerekir. Değiştiği takdirde temeli atacağız. Bundan sonra yapacağımız ilk iş budur. Altyapı sorununuz var. Sporcularımız kalacak yeri yok.”

Bu yılki hedeflerinin ilk 6 olduğunu ifade eden Başkan, önümüzdeki sezonda Süper Lig sözü verdi.

Bu güne kadar takım için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Kahramanlı, “Biz elimizden geleni yaptık. Eğer bu işi benden daha iyi götürecek, biri varsa bu gün itibari ile görevi bırakırım.” diye konuştu.

Teknik Direktör Yüksel Yeşilova ile yolların ayrıldığı ve Samet Aybaba ile görüşüldüğü haberlerine tepki gösteren Kahramanlı şunları söyledi: “Ne yönetim kurulu arkadaşlarımız ne de benim Samet Aybaba ile ne görüşmemiz olmadı. Biz konuyu gazetelerden duyduk. Bizimle alakası olmayan insanlar görüşmüştür. Böyle bir konu olduğu zaman çıkar açıklama yaparım. Hocamız görevinin başında.” 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.