MHP Genel Başkan Yardımcısı Toskay: Karşılıksız Çek Yazan Bir Vekilin Dokunulmazlığı Olmaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, ”Milletvekili dokunulmazlıklarını kesinlikle kaldıracağız. Dokunulmazlığın, siyasetin baskı altında kalmadan yapılmasıyla ve siyasetle sınırlı olması lazım. Karşılıksız çek yazan bir vekilin dokunulmazlığı olmaz.” dedi.

Toskay, MHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, MHP’nin, seçim beyannamesini ilk açıklayan siyasi parti olduğunu belirtti. MHP’nin yolsuzlukla mücadeleye yönelik kurullar şeklinde organizasyonları olduğunu belirten Toskay, bu kurulların çalışmaları arasında milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunun da yer aldığını kaydetti. Toskay, ”Milletvekili dokunulmazlıklarını kesinlikle kaldıracağız.

Dokunulmazlığın, siyasetin baskı altında kalmadan yapılmasıyla ve siyasetle sınırlı olması lazım. Karşılıksız çek yazan bir vekilin dokunulmazlığı olmaz. Dokunulmazlık siyasi söylemle ilgili baskı görülmemesini sağlamalı.” diye konuştu.

ÇİN İLE REKABETİ ÖNLEYECEĞİZ

Türkiye üretirken işsiz insanımıza iş vermemiz gerektiğini vurgulayan Toskay, “Artık iş verenler işçi fiyatlarını aşağı çekiyor. Siz kafanızı kaldıramıyorsunuz. Kendinizi sokakta buluyorsunuz. Ekonomi sitemini değiştirmek zorundayız. Ben bu ülkede çalışan bir insanın Çin’li ile rekabetini önlemememiz lazım. Çin’de aylık 50 dolara yüz dolara çalışıyor diye benim insanım da ayda 500-600 TL’ye çalışmaz. Türk çalışanın dünyanın en ucuz iççisiyle bir araya getirip korumayan bir düzen var. Amerika Almanya böyle yapmıyor. Kendi işçisini ve çalışanını koruyor. Bir serbest piyasa ekonomisini empoze edenler kendi pazarlarını kimseye açmıyorlar. Türkiye ABD istediği gibi tekstil ürünlerini satamıyor. Kotalar var biz kendi mallarımızı satamıyoruz. Size dünya kadar engel çıkartıyorlar. Mallarının geliyorlar burada kürsel ekonomi serbest piyasa ekonomisi demokrasinin şartı bu diye benim pazarımı olduğu gibi istila ediyor.” dedi.

Toskay, seçim beyannamesinde bu duruma yönelik şu çözüm önerilerine yer verdiklerini kaydetti: ”2011 yılında tam 73,5 milyar TL bir kaynak transferini geniş kitlelere yapma kararı aldık. Örneğin, net asgari ücreti 825 TL’ye çıkaracağız. İşsiz olan ailelere 350 TL para yardımı var. Sosyal bakımdan darda olan insanların ihtiyaçlarına cevap verecek paralar tahsis edeceğiz. Toplum ekonomik bakımdan o kadar sıkıldı ki, bu çok ciddi sosyal problemlere sebebiyet vermekte. Türkiye, bu problemi önlemek bakımından kaynak transferi yapma ihtiyacıyla karşı karşıya. İstihdam yaratan ve üreten bir ekonomi düzeni kurulacak. Türkiye’de bizim üretmemiz üretirken de işsiz insanlara iş vermemiz gerekiyor.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.