MHP’li Bölükbaşı: Yeni Anayasa Sözü, Etnik Bölücülere Verilen Vadeli Bir Çektir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa sözünün, ‘etnik bölücülere verilen vadeli bir çek’ olduğunu iddia etti.

Deniz Bölükbaşı, Bursa’da bir düğün salonunda partisince düzenlenen toplantıda halka hitap etti. Ülkenin 12 Haziran’da kader seçimlerini yapacağını dile getiren Bölükbaşı, Türkiye’nin yoksulluk, yolsuzluk, vurgun ve talanlarla yönetildiğini savundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mal varlığının açıklanamadığını savunan Bölükbaşı, bunların hesabını Türk yargısı önünde soracaklarını kaydetti.

Bölükbaşı, “8 yıldır yapılan yolsuzluk, vurgun ve talanının hesabını; makam ve mevkisi ne olursa olsun, Cumhurbaşkanlığı’ndan başlayarak mahalli kadroların en alt seviyesine kadar bunların hesabını, büyük Türk milleti ve Türk yargısı önünde sormaz, bunları nereye kaçarlarsa kaçsınlar, yakalarından enselerinden tutup hesabını sormazsak namerdiz. Sayın Başbakan’ın Allah’a vereceği hesap Allah’la kendisi arasındadır. Ama bizim soracağımız hesap, mahşere kalmayacak, çok yakında görülecektir.” diye konuştu.

Açılım süreciyle etnik temelde bir ayrışma başlatıldığını ileri süren Bölükbaşı, şöyle devam etti: “Şimdi böyle bir sürecin ileri aşamalarına geçilirse, Türkiye’ye yapılabilecek en büyük ihanettir. Sayın Başbakan, 12 Haziran’da işbaşında kalırsa, yeni anayasa sözü verdi. Bu yeni anayasa sözü, etnik bölücülere verilen vadeli bir çektir.”

Bölükbaşı, PKK’nın talepleri ile Başbakan Erdoğan’ın yapmak istediklerinin örtüştüğünü de ileri sürdü. Başbakan’ın, “Valileri de halk seçsin.” dediğini belirten Bölükbaşı, bunun eyalet sistemi anlamına geleceğini ifade etti. Bölükbaşı, Başbakan Erdoğan’ın 1991 yılında hazırladığı Kürt raporunu uygulamaya çalıştığını da ileri sürdü

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.