Micheal Jackson’ın Ölüm Yıldönümü

Pop'un Kralı Micheal Jackson'ın ölümünün 9. yıldönümü

Tam adı Micheal Joseph Jackson olan dünyanın en ünlü pop şarkıcısı Micheal Jackson, 29 Ağustos 1958’te Amerika’nın Indiana kentinde doğdu.

Daha 10 yaşındayken The Jackson 5 grubuyla çıktığı sahnede yıldızı parlayan Jackson’ın kariyerinde müzik dünyasına getirdiği katkılarıyla ona Pop’un Kralı ünvanı verildi. Çok satan albümler, liste rekorları, dünya çapındaki büyük ödüller onu zirveye çıkardı.

1980’li yıllarda esen Micheal fırtınası, 90’larda da sürerken çocuk istismarı suçlamasıyla kariyerinin yanında skandallarıyla da konuşuldu. Son yıllarda mali krize girince büyük bir şovla sahnelere yeniden görkemli bir dönüş yapmaya hazırlanıyordu ki, 25 Haziran 2009’da aniden yaşama veda ettiği duyuruldu.

Özel doktoru Conrad Murray, 2011’de Micheal Jackson’a aşırı dozda anestetik propofol vermekten dolayı dört yıl ceza aldı lakin 2013’te California yasalarında yapılan bir değişiklik sonucu serbest bırakıldı. Murray’ın ifadesine göre, Micheal Jackson’ı o değil, ilaç bağımlısı olması nedeniyle kendisini yanlışlıkla öldürmüştü.

25 Haziran 2009’da aramızdan ayrılan Pop’un Kralı Micheal Jackson’ı ölümünün 9. yıldönümünde anıyoruz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.