Milli futbolcular: Almanya Kadar Grup Birinciliğinde İddialıyız

İSTANBUL – A Milli Takım futbolcuları, Belçika galibiyetinin ardından grupta Almanya kadar şanslı olduklarını söyledi.A Milli Takım’ın İstabul’da Belçika’yı 3-2 mağlup ettiği karşılaşmanın bitiminde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Arda Turan, grupta en azından Almanya kadar iddialı olduklarını kaydetti. Kazakistan ve Belçika galibiyetleri ile puanlarını 6’ya çıkardıklarını ifade eden Emre Belözoğlu, “Bugün Belçika’yı yenerek grupta ikinci olabilecek takım olan Belçika’yı saf dışı bıraktık. 6 puan gerçekten oldukça iyi bir averaj. Biz kendimize oldukça güveniyoruz. Yer aldığımız A Grubu’nda Almanya kadar iddialıyız” diye konuştu.

Belçika’ya bir gol atan Hamit Altıntop da, hedeflerinin grup birinciliği olduğunu söyledi. Berlin’de Almanya ile oynayacağımız maçın kilit maçı olmadığını ifade Hamit Altıntop, “Bu karşılaşma tabi ki grup liderliği açısından kilit maç olmayacak. Sonuçta hedefimiz grup birinciliği. Bugünkü maçta yaptığımız hataları yapmazsak Berlin’de kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

Hamit Altıntop, takım olarak geçen yıllardan farklı olarak bazı şeyler öğrendiklerini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Dört dörtlük olmasa da inanıyorum ki iyi bir yoldayız. Duran toplar çok önemli. Bu şekilde iki gol yememiz maalesef olumsuz. Yine de kazanmasını bildik, önemli olan bu. Böyle hataları yapmazsak her takımı yenebiliriz”

Ömer Erdoğan da, grupta iki maçta altı puan alarak istedikleri hedeflere ulaştıklarını söyledi. Ömer Erdoğan, ekim ayındaki Almanya maçına en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini kaydetti.

Öte yandan mücadele sırasında ayak bileğine darbe alan Arda Turan, yürümekte zorlanarak takım otobüsüne binerek stattan ayrıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.