Milli Piyango – 2012 Yılbaşı Çekilişi

Milli Piyango – 2012 Yılbaşı Çekilişi Sonuçları Belli Oldu.

Sonuçlar için Tıklayınız..

2012 yılbaşı çekilişi sonuçları merakla bekleniyor

2012’ye sayılı günlerin kaldığı şu günlerde caddelerde yılbaşını hatırlatan ışıklandırmalar, vitrinleri süsleyen noel çamı ve aksesuarlar, her köşede sayıları birden artmış olan Milli Piyango satıcıları ve 2012 yılbaşı çekilişi biletleriyle hepimiz yeni yılı beklerken bir yandan da merakla bekliyoruz, 2012 yılbaşı çekilişi sonuçları kimlerin hayatını değiştirecek acaba.

İçimizde çocukça bir heyecanla Noel Baba’nın bizim de bacamızdan ya da penceremizden girmesini hayal etmek istiyoruz. Her ne kadar Keşan Müftüsü’nün Noel Baba için ‘‘Doğru düzgün biri olsaydı bacadan pencereden değil, kapıdan girerdi’’ sözüne rağmen.  Noel Baba’nın bizi de düşündüğünü hissetmek istiyoruz. Belki de milli piyango yılbaşı çekilişi   böyle bir düşünceyle ortaya çıkmıştır. ‘Yeni yılda şans bizimle olsun. Çoğumuz da yılbaşı çekilişinde geleceğe dair umudunu canlı tutmak amacıyla alırız. Çocukluktan yetişkinliğe hayal kurmamızın şekil değiştirmesidir aslında yılbaşı çekilişleri.

 Büyük İkramiye 2011 yılbaşı Çekilişinde 30 Milyon TL idi.

2011 yılı Yılbaşı Özel Milli Piyango Çekilişi’nde büyük ikramiye 30 milyon TL iken 2012 yılı Yılbaşı Piyango Çekilişi’nde tam 40 milyon TL olarak belirlendi. 2011 Yılbaşı Özel Milli Piyango Çekilişi’nde büyük ikramiye “3326924”numaralı çeyrek bilete isabet etti. Biletlerin 2’si İstanbul, diğerleri de Ankara ve Isparta’da satıldı.

2012 Yılbaşı Çekilişinde 40 Milyon TL

 2012 Yılbaşı Çekilişi’nde büyük ikramiyenin 40 milyon TL olarak açıklanmasının ardından bu paranın hacim olarak kapladığı alan, tam olarak kaç daire, kaç otomobil alınabileceği hesaplanarak, haber programlarında gösterildi. Almayı düşünmeyenler bile, “ne olur ne olmaz belli mi olur? Bir çeyrek bilet alayım da cüzdanımda dursun” fikriyle aldılar biletlerini. İşi şansa bırakmayanlar ise farklı bayilerden, hatta farklı illerden eşe dosta ısmarlayarak getirttiler 2012 yılbaşı çekilişi biletlerini.

Özellikle yılbaşı çekilişi sonuçlarında büyük ikramiyenin hemen hemen her yıl çıktığı İstanbul’dan getirtirler. Ama şimdi buna gerek yok. Hizmette sınır tanımayan ekonomik sistemde uyanık bir girişimcinin fikriyle İstanbul bileti bulabilirsiniz. Türkiye’nin bütün illerinde mutlaka vardır ‘‘İstanbul Bileti Satılır’’. Türkiye’nin gelirinin yüzde kırkını kazanan bir kentte tabii ki tüketim de o oranda olacaktır. Bunun sonucu olarak da basılan biletlerin büyük çoğunluğu İstanbul’da satılacaktır. Ama hayal  dünyası bu. Gerçeklerin yere basması gerekmiyor. Noel Baba’nın kızağı gibi gökyüzünde uçup durabilir.

Bakalım ve görelim 2012 yılbaşı çekilişi sonuçları kimlerin hayatını değiştirecek.

***Milli Piyango Sonuçları Belli Oldu

Ropörtajlarımız;

Milli Piyango / Loto Oynar mısınız? Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız?

Noel Baba Size Yılbaşı Hediyesi Getirebilseydi..

İlgili Yazılar;

Yılbaşı Partisi ve Yılbaşı Oyunları

2012 Yılbaşı Hediyeleri

İlgili Haberler;

New York’u Noel Babalar Bastı

Dünyanın En Uzun Yılbaşı Pastasını Türk Ahçı Yaptı

Yılbaşı Gecesi Seçenekleri: MFÖ Çubuklu Hayal Kahvesi

Noel Baba, Fakir Çocuklara Hediyeyi Motosikletle Dağıtacak

Christmas Tüm Dünyada Yarın Başlıyor

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.