Monroe’nun Off- Road Şampiyonası’ndaki Başarısı Sürüyor…

KOCAELİTOSFED’in takviminde bulunan 2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 5. yarışı, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü’nün (KOSDER) organizasyonuyla 06-07 Kasım 2010 tarihlerinde Kocaeli Kartepe Belediyesi sınırlarında bulunan Maşukiye Beldesi ve Sapanca sınırları içerisinde yer alan Kırkpınar Mevkiinde koşulacak.

6 Kasım Cumartesi günü İdari Kontrol ve Teknik Kontroller ile başlayan yarış öğlenden sonra saat 14.30 – 18.00 arasındaki antremanlar ile devam edecek.

 

7 Kasım Pazar günü saat 09.00’da ilk aracın startı Kartepe Derbent Uygulama Otel’inden verilecek ve ilk özel etap olan Maşukiye’deki Kartepe Belediye seyirci etabı ile devam edecek. Maşukiye Beldesindeki 2 kapılı özel etabı 3 kez, Sapanca Kırkpınar Beldesinde, Kartepe eteklerinde yer alan 2 farklı hız etabını ikişer kez geçecek olan yarışmacılar, 51,80 km. özel etap, 71,60 km. normal etap olmak üzere toplam 123,40 km. mesafe kat edecekler. Yarış Derbent Uygulama Oteli’nde yapılacak ödül töreninde kupaların dağıtılması ile sona erecek.  

2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda şu anki puan durumuna göre Genel Klasmanda Monroe’nun ürün desteği sağladığı ekiplerden Güneş Top-Selçuk Akkafa ikilisi 46 puanla birinci, Aroma Off Road takımından Erkan Birinci-Arman Özdemir ikilisi 42 puanla ikinci ve Monroe Amortisörlerinin sponsorluğunda yarışan Nihat Keskin-Yasemin Toker ikilisi 41 puanla üçüncü durumda.  

S4 sınıfı Pilotlar Şampiyonası’nda ise 28 puanla birinci sırada yer alıyor. Sıralamada yarışmacıların puanlarının birbirine çok yakın olması ve sezon bitimine 2 yarış kalması nedeniyle Kocaeli Yarışı ayrı bir önem taşıyor. Bu nedenle yarışın çok çekişmeli ve kıyasıya rekabet içinde geçmesi bekleniyor.  

ABD’deki Nascar yarışlarında, Avrupa’da Porsche Pirelli Cup ve Ferrari Cup, Paris-Dakar Rallisi, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) gibi şampiyonalarda yıllarca boy gösteren Monroe’nun, 2006’dan itibaren Binek Otomobil Şampiyonası’na (WTCC) katılmasından sonra, Türkiye’de de Off-Road şampiyonasına destek vermesi motor sporlarına verdiği önemi gösteriyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.