Moskova Belediye Başkanı Olay Yerinde; Ölenlere 2 Milyon Ruble Tazminat

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin Domodedovo havalimanında meydana gelen patlama yerini inceledi. Sobyanin’in ziyareti sırasında etraftaki ceset ve yıkıntılar da kameralar tarafından görüntülendi.
Rusya’nın Başkenti Moskova’nın en büyük havalimanı Domodedovo’da bagaj alım noktasında saldırı gerçekleştirildi. Olay yerine gelen Belediye Başkanı Sobyanin burada incelemelerde bulundu.

Sobyanin yaşamını yitirenlere 2 milyon, ağır yaralılara 1,5 milyon ve orta derecede yaralı olanlara da 1 milyon ruble ödeme yapılacağını açıkladı. (1 dolar 29,5 ruble)

Emniyet yetkilisi Sobyanin’e verdiği bilgiye göre patlamada en az 24 kişi öldüğünü ve 44 kişinin hastaneye kaldırıldığını ifade etti. 20 kişinin ağır yaralı olduğunu açıklayan yetkili ayrıca iki yaralının da yabancı olduğunu belirtti.

Daha önce ajanslar tarafından verilen bilgilere göre ise patlamada en az 35 kişi ölürken, 130 kişi de yaralandı. 7 kilogram patlayıcı kullanıldığı kaydedilen saldırıda 35 yaralının durumlarının ağır olduğu kaydedilmişti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.