Moskova Havalimanında 8 Bin Yolcu Mahsur Kaldı; Yüzden Fazla Uçuş İptal

Rusya’nın başkenti Moskova’da kısa süreli yağmur ve ardından gelen don nedeni ile elektrik hatlarında arızalar yaşanıyor. Moskova’nın en büyük hava limanından biri olan Domodedova’ya elektrik ulaştıran hatlar hasar gördü ve havalimanının elektriği kesildi.

Gece geç saatlerden itibaren onarılamayan elektrik hattı nedeni ile 100’den fazla uçuş iptal olurken, 8 binden fazla yolcu da mahsur kaldı. Yaşanan sıkıntılar ise en çok trenyolu hattı bulunmayan havalimanının kapısında duran taksicilere yaradı. Sıkıntıyı fırsata çevirmek isteyen taksiciler 5-6 kat zam yaparak ücretleri 10 bin rubleye (330 dolar) kadar çıkardı.

Domodedova havayolu yönetimi iptal edilen seferler nedeni ile yolculardan havalimanını boşaltmalarını isterken, yolcuların bir kısmı evlerine dönmeyi reddediyor. Havalimanında tuvalet ve diğer ihtiyaçların karşılanmasının mümkün olmadığını kaydeden yönetim, arızanın onarımı için yoğun çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Yetkililer gün sonuna kadar havalimanına elektriğin yeniden verilebileceği bilgisini verirken, havalimanında yolcuların tam bir kaos içinde oldukları belirtiliyor. Hava kontrol kulelerinin kendi jeneratörleri olması nedeni ile aktif, ancak check-in ve diğer işlemler havalimanı içinde gerçekleştirilemiyor.

Kısmi olarak devam eden kar nedeni ile Moskova’da motorlu araçların ulaşımı da tehlikeli hale geldi. Yetkililer Moskova halkını evlerinde oturmaları konusunda uyarırken, Moskova bölgesinde 140 binden fazla kişinin elektriksiz kaldığı belirtiliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.