Moskova Havalimanında’ki İntihar Saldırısında Yaralanan 43 Kişinin Durumu Ağır

Rusya’nın başkenti Moskova’nın Domodedovo havalimanında dün meydana gelen patlamada yaralanan ve hastaneye kaldırılan 110 kişiden 43’ünün durumunun kritik olduğu belirtildi.

“Umarım kimseyi kaybetmeyiz” diyen Moskova Sağlık Bakanlığı yetkilisi Leonid Peçatnikov, maalesef 43 yaralının durumunun kritik olduğunu ifade etti.

Moskova Sklifosovski Hastanesi Başhekimi Ansoz Hubutiya, ciddi yaralanan 7 kişiyi ameliyat ettiklerini belirtti.
Rusya Sağlık Bakanı Tatyana Golikova da yaralıların bulunduğu hastaneyi ziyaret etti. Burada doktorlardan bilgi alan Golikova yaralılarla konuşarak moral verdi.

Rusya Parlamentosu altkanadı Duma’da ise günün ilk oturumunda terör saldırısında ölenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ülkenin korkunç terör saldırısı ile sarsıldığını belirten Parlamento Başkanı Yardımcısı Oleg Morozov, “Çok sayıda yaralı var ve en az 35 kişi öldü. Vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum.” dedi

Dün Domodedovo Havalimanı’nda düzenlenen intihar saldırısı sonucu en az 35 kişi ölürken, yaklaşık 180 kişi de yaralandı. 5 kilogram patlayıcı kullanıldığı ifade edilen saldırı sonucu yaklaşık 110 kişi hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 4’ünün durumu çok ağır, 39’unun durumu ise ağır, 56 kişinin durumu iyiye gidiyor. Hafif yaralanan 11 kişinin durumu ise iyi .

Öte yandan Domodedova havalimanında saldırının meydana geldiği yere vatandaşlar çiçekler bırakıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.