Moskova Metrosu ve Tren İstasyonlarında Bomba Alarmı

Rusya’nın başkenti Moskova’da güvenlik güçleri sabah saatlerinde metro ve tren istasyonlarına yönelik bomba ihbarları ile alarma geçti. Oktyabrskaya metrosu yolcu giriş çıkışlarına kapatılırken, Leningradski ve Yaroslavski tren istasyonlarında güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı.

Oktyabsrskaya metro istasyonunda uzmanların arama yapması sonrası şüpheli bir paket bulundu. Polis kaynaklarının Ria Novosti haber ajansına verdiği bilgiye göre, şüpheli pakette yapılan inceleme sonrası bomba olmadığı anlaşıldı. Metro istasyonu yolcuların giriş çıkışına yeniden açılırken, Moskova metrosundaki tren seferleri ise devam ediyor.

Moskova Leningradski ve Yaroslavski tren istasyonlarına yönelik de bomba ihbarı yapıldı. Alarm durumuna geçen güvenlik güçleri her iki istasyonda bulunan yolcuları tahliye etti. Polis ihbarların yerel saatle 09:00 sularında yapıldığını kaydediyor. İki istasyonda yapılan incelemelerde herhangi bir patlayıcı ya da şüpheli paket bulunamadı.

Diğer tren istasyonlarında da güvenlik artırılırken, polis sözcüsü iki istasyonun dışındaki diğer istasyonlarda yolcuların tahliye edilmesi ile ilgili herhangi bir karar olmadığını söyledi.
Ancak tüm ihtimallere binaen diğer 7 istasyonda da bomba uzmanları inceleme yapıyor. Polis ihbarı yapan şahısların bulunması için de inceleme başlattı.

Moskova’nın en büyük havalimanı Domodedovo’da 24 Ocak’ta gerçekleşen terör saldırısında 36 kişi yaşamını yitirmiş en az 180 kişi de yaralanmıştı.

Saldırı sonrası polis alarma geçerken, son günlerde bomba ihbarlarında da hızlı bir artış görülüyor. Hafta içinde onlarca alış veriş merkezinde yapılan bomba ihbarları nedeni ile güvenlik güçleri tüm vatandaşları tahliye etmişti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.