Moskova’da Korkutan Tüp Patlaması; 11 Kişi Hastanelik Oldu

MOSKOVA– Rusya’nın başkenti Moskova’da Kore restoranının zemin katında tüp patladı 11 kişi yaralandı. Restoranın hemen yanı başında bulunan dokuz katlı binaya sıçrayan yangın tam bir can pazarınının yaşanmasına neden oldu.

Marksistkaya Caddesi’nde bulunan binada TSİ 05:18’de başlayan yangın tamamı ile kontrol altına alınırken, çeşitli yerlerinden yaralanan 11 kişi hastaneye kaldırıldı. 39 itfaiye aracının ve yüze yakın itfaiye görevlisinin görev aldığı olayda can kaybının yaşanmaması ise teselli olarak değerlendiriliyor.

Dokuz katlı binanın büyük bölümü alevler altında kalırken, bölgeye gelen itfaiye ekipleri apartmanda yaşayanları tahliye etmeyi başardı. Hastaneye kaldırılan 11 kişiden 4’ünün durumunun ağır olduğu belirtiliyor. Olayda ihmali bulunan iki kişi de aranıyor. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Moskova şehri olağanüstü hal yetkilisi Yevgeni Bobilev yangının 500 metrelik alanda etkili olduğunu ve olay yerine itfaiyenin zamanında ulaştığını söyledi. 2009’da aynı binada yapılan incelemelerde 13 ayrı ihlalin tespit edildiğini hatırlatan Bobilev, bina sahiplerinin sorumluluğunun bulunduğuna dikkat çekti.

İlk bilgilere göre yangının çıkma nedeninin binanın bodrum katında bulunan bir tüpün patlaması sonucu ortaya çıktığı belirtiliyor. Restoranla bağlantılı olan tüpün yeterli güvenlik önlemleri alınmadan kullanıldığı da iddialar arasında yer alıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.