Moskova’da Trafik Kilitlendi; 3 Bin Kilometre Araç Kuyruğu Oluştu

MOSKOVA – Rusya’nın başkenti Moskova’da trafik felç oldu. Yevropeyskiy Meydanı’nda ırkçı ve Kafkas kökenli göçmenlerin protesto gösterileri nedeni ile kapanan kavşak ve caddeler sürücüler için çekilmez çileye döndü. Başkentin farklı alanlarında kilitlenen araçların oluşturduğu toplam trafik uzunluğu 2 bin 850 kilometreye ulaştı.
Yandex.Probki canlı trafik merkezi uzmanı Leonid Mednikov Ria Novosti’ye verdiği bilgide, oluşan trafik uzunluğunun Moskova’dan Sibirya’nın Novosibirsk kentine kadar ulaşabileceğini söyledi. Mednikov özellikle Aralık ayının ikinci yarısında Moskovalılar için artık trafiğin çekilmez hale geldiğine dikkat çekti.
Başkentteki gösterilerin yanısıra özellikle yılbaşı alış verişleri için sokağa çıkan Moskovalılar ve şehir dışından toplu alış veriş için başkente gelen Rusyalılar trafiğin oluşmasında da önemli bir etken oluşturdu. Sovyetler Birliği’nden kalma alışkanlıklara göre en güzel hediyeler her zaman Moskova’dan alınır.
Moskova’nın yeni belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in başarısı adına önemli bir gösterge olacak trafik sorununda henüz bir ilerleme sağlanabilmiş değil.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.