Muğla Belediye Başkanı Saatcı;”Yüreğiniz yetiyorsa bunları da şikayet edin…”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bin 852 ruhsatsız bina bulunduğu açıklandı.

MHP’li Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye’de kaçak olduğu belirtilen binalarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Meclis üyeleri ve daire müdürlerini de yanına alarak hakkındaki şikayetleri değerlendiren Saatcı, hakkında yapılan usulsüzlük suçlamalarına cevap verdi.

Saatcı, usulsüzlük iddialarıyla kendisi hakkında 7 suç duyurusu, yardımcısı hakkında 6 suç duyurusu, imar müdürü Durcan Kaya hakkında 8 suç duyurusu, diğer belediye görevlilerine çeşitli suç iddialarıyla 19 suç duyurusu yapıldığını ve soruşturma açıldığını aktardı. Behçet Saatcı, bazıları mahkemeye taşınmış olan bu suç duyurularıyla ilgili de “İmar müdürümün benden çok davası var. Keşke en çok dava bana açılsaydı.” dedi.

FETHİYE’DE RUHSATSIZ BİN 852 BİNA VAR
Fethiye’de uzun zamandır tartışılan konuların başında gelen sit alanı üzerindeki ruhsatsız yapılarla şehir içindeki diğer ruhsatsız yapıların yargı kararlarına rağmen yıllardır yıkılmamasını değerlendiren Saatcı, şunları söyledi: “Oralarda işçiler çalışıyor, işsizlik artmasın vatandaşlar ekmeklerinden olmasın diye yıkmadık. Ancak gelinen noktada yargı kararlarına daha fazla direnemedik ve yıkım işlerine başlayacağız. Geçmişten gelenlerle birlikte Fethiye’de 2 bin 759 kaçak ve ruhsatsız bina var. Bunlardan 231’i yıkıldı, 417’si uygun hale getirildi 259’u ise ruhsatlandırıldı. Yıkım işleri devam eden bin 852 bina ve işyeri bulunuyor. Yüreğiniz yetiyorsa bunları da şikayet edin.”

“MİLLETVEKİLLERİ ÖNÜMÜZÜ KESMEYE ÇALIŞIYOR”
Hakkındaki dedikodu ve iftira kampanyasının 2009 yerel seçimlerinden sonra başladığını da sözlerine ekleyen Behçet Saatcı, Muğla milletvekillerini Fethiye ile ilgili projeyi engellemeye çalışmakla suçladı.

Bakanların önünde bekleyen projeleri olduğunu söyleyen Saatcı, şöyle konuştu: “Bu projelerin kime ne zararı var. Bunların ilçemize katkısı olacak. Ekonomisine turizme katkısı olacak. Bu zihniyetin dağın başında gezen PKK militanından farkı yoktur. Bunu engellemeyin. Bakanın önünde dosyalarımız imzada bekliyor. ÖÇKK bize karşı tavır alıyor. Muğla milletvekilleri bizim dosyaları engellemek için uğraşacaklarına önümüzü açsınlar.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.