Muharrem İnce:” Koltuk Derdinde Değilim”

CHP’li Muharrem İnce, Hoşdere Caddesi’ndeki Ankara 35. Noterliği’ne giderek bir taahhütname imzaladı.

Noter çıkışında basın mensupların açıklamalarda bulunan ve soruları cevaplayan  İnce, “Noterden bir taahhütname imzaladım. Genel başkan seçildiğim takdirde koltuğa yapışmayacağıma, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanı seçilemezsem 45 gün içerisinde olağanüstü kurultaya gideceğime, noterden taahhütname verdim” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde 51 günlük çalışmanın ardından yüzde 31’e yakın oy aldığını anımsatan İnce, 51 günlük sürenin yeterli olmadığını, adayın ve örgütün hazırlanması için daha uzun süreye ihtiyaç olduğunu aktardı.

İnce, noterde imzaladığı taahhütnamenin içeriği konusunda,”Önümüzdeki dönemde genel başkan olursam; üyelerin önüne sandık koyacağımı, sivil toplum örgütlerinin oy kullanacağını, baroların, odaların veya da CHP’nin adayını destekleyecek başka siyasi partilerin üyelerinin oy kullancağı bir ön seçimle cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi ve burada kendim de aday adayı olacağım… Bunu da baştan taahhüt ediyorum ama cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamazsam partiyi hemen olağanüstü kurultaya götüreceğimi taahhüt ettim, bunu imzaladım. Yani koltuk derdinde değilim, Türkiye derdindeyim, çocuklarımızın geleceğinin derdindeyim.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.