Muharrem İnce, Yayını Terk Etti

Fotoğraf; Wikimedia Commons

Muharrem İnce katıldığı canlı yayında konuşmasının bir anda kesilmesi ve ekrana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması verilmesiyle yayını terk etti.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan İnce, konuşmasının bir anda kesilip Erdoğan’ın konuşması verilmesi üzerine canlı yayından ayrıldı.

Ayrılırken, “Ben gururumla kimseyi oynatmam. Arkadaşlar kendi kendinize devam edin.” şeklinde konuştu.

 İnce, “Zaten otuz beş televizyon onu veriyor. Benden habersiz tekrar acilen beni kesip ona bağlanıyorsunuz. Bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım.” sözleriyle tepki gösterdi.

CHP’li İnce daha sonra Twitter hesabından, “Haber Global yayınında gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir.” açıklamasında bulundu.

Ardından yine Twitter hesabından;  “Korkmuyorum, siz de korkmayın.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Bunun üzerine İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Sayın İnce’nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez.” şeklinde konuştu.

Altun, İnce’nin sözlerine ilişkin açıklamasının devamında şu cümlelere yer verdi:

“Sayın İnce’nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk. Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır. Her hadiseyi fırsat bilip hasmane bir tutumla Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik bir hakaret, iftira ve karalama furyası başlatmaya çalışan bu zihniyetin iflah olmaz saldırılarının son bulmasını temenni ediyoruz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.