Muhsin Yazıcıoğlu’nun Yaşamını Yitirdiği Kazada Suikast Şüphesi

Vikipedi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009’da Kahramanmaraş’tan Yozgat’a giderken helikopteri düşmüştü. Uçakta bulunan Muhsin Yazıcıoğlu’ ile birlikte İHA Muhabiri İsmail Güneş’in de bulunduğu beş kişi yaşamını yitirmişti.

Kazanın suikast ihtimali sonucu gerçekleştiğine dair şüpheleri olan Büyük Birlik Partisi, dosyanın kapanmış olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den yardım isteyerek Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmesini istediler. Kazanın ardından 2,5 yıl geçmesine rağmen Devlet Denetleme Kurulu kazayla ilgili incelemeleri yapıp raporu Cumhurbaşkanına sundu.

Raporda kazayla ilgili ilginç bir ayrıntı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamasında yer aldı. Açıklamada düşen helikopterin hafızası durumundaki beyninin ortadan kaldırılmış olduğu ispatlandı. Raporda da belgelenen hafızasının sökülmesi hakkında Gül, kendisine gelen bir videoda birileri buzların üstünde cesetlerle ilgilenirken, birileri de diğer taraftan vida söktüğünü söyledi. Devlet Denetleme Kurulu’nun araştırmasının ‘‘büyük açıkları ortaya koyduğunu’’ vurgulayan Gül, Meclis’te meselenin kapanmış olmasına rağmen, düşen helikopterin hafızasının ortada olmamasının büyük bir çelişki olduğunu söyleyerek ‘Keçiler söküp getirmedi onu’ yorumunda bulundu.

 Bu tesbitin ardından kendisine kazayla ilgili ‘şunlar şunlar da var. Şu videoya da bak’ diye çok sayıda belge geldiğini ve insanın aklının alamayacağı şeyler olduğunu söyleyen Gül, Almanya temasları sırasında bir gazetecinin sorduğu, ‘Kaza değil, cinayet diyebilir miyiz?’ şeklindeki bir soruya da ‘Onu savcı diyecek’ diye yanıtladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.