Müjdat Gezen ‘Ucube’ Tartışmalarına Sahneden Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kars’taki ‘İnsanlık Anıtı’nı “Ucube” olarak nitelemesi üzerine başlayan tartışmalara tiyatro oyuncusu Müjdat Gezen de katıldı. Gezen, “Ben Başbakan’a ucube diyor muyum? Laf aramızda yakışıklı bir adam.” dedi.
Tiyatrocu Müjdat Gezen, Ataköy’deki Yunus Emre Sanat Merkezi’nde sahnelenen ‘Acayip Bir Oyun’ isimli oyunda Başbakan Erdoğan’ın “Ucube heykel” sözlerini eleştirdi. Seyircilerin sahneye çıkarak kendisine soru sormasını isteyen Gezen, bu sırada Başbakan Erdoğan’ın “Ucube heykel” sözlerine değindi. Gezen, “Bir Başbakan ‘ben bu heykeli beğenmedim’ diyebilir. Ben onun hiçbir şeyini beğenmeme hakkına sahipken, o da eleştirisini yapabilir. Ama ‘ucube’ denir mi ya esere? Ben ona ‘ucube’ diyor muyum? Ayrıca, yakışıklı bir adam, laf aramızda.” ifadelerini kullandı.
“Benim işim sadece tiyatroculuk.” diyen Gezen, “Başka bir mesleğim yok, bir lokanta açsam, bir oto galeri açsam iflas ederim. Ben 1953 yılında sahneye çıktım. Başka bir becerim olsa tercih ederim ama benim işim sadece tiyatroculuk. Televizyon çok zamanımı alıyor. 4 gün çekimler 5. gün dublaj, Erler Film’le çalışırken öğleden sonra alıyorlardı beni ama geç saatlere kadar sürüyor, artık vücut tartmıyor. Ben bu işe butik diğer işe konfeksiyon olarak bakıyorum. Televizyonda rolüne çalışma gibi bir fırsatın olmuyor, sürekli oku ve oyna gibi oluyor.” diye konuştu.
Müjdat Gezen, oyunun önümüzdeki günlerde Yalova, Büyükçekmece, Biga, Ayvalık, İzmir ve Bodrum’da da sahneleneceğini söyledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.