Müjdat gezen ve Metin Akpınar Hakkında Son Karar

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün imza atması şartıyla adli kontrol kararı verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halk Arenası programına katılan sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar ile ilgili yargıya çağrıda bulunarak, “Cumhurbaşkanı’nı hedef alarak akaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehditinde bulunmak” iddiasıyla soruşturma başlatmıştı. Dün iki sanatçı polis tarafından adliyeye götürüldü.

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nda savcıya ifade verdi. Savcı Bekir Kanyılmaz, “şüpheli” sıfatıyla ifadesini aldığı Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın adli kontrol hükümleri uygulanması talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmesine karar verdi.

Metin Akpınar saat 13:50 sıralarında mahkeme salonuna alındı. Metin Akpınar’ın mahkemedeki sorgusu saat 13:58’de bitti. Daha sonra saat 14:00 sıralarında Müjdat Gezen mahkeme salonuna alındı. Gezen’in işlemi de 8 dakika sürdü.

Hakim  kararını saat 14:15’de açıkladı

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar için yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün imza atılması şartıyla adli kontrol kararı verildi.

Adliye çıkışında gazetecilere kısa bir açıklamada bulunan Müjdat Gezen “Konuşmam yeni bir suç oluşturabilir onun için konuşmak istemiyorum. Hakareti yapan Cumhurbaşkanı, hakaretten yargılanan Müjdat Gezen. Adli sistem değişmiş hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.