Murat Sancak’a Yapılan Saldırıya İlişkin Yeni Detaylar

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ın otomobiline düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

İş adamı Ethem Sancak’ın yeğeni, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a yapılan saldırının ardından İstanbul Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polis ekipleri saldırganların kimliğini belirlemek için ortak çalışma başlattı. Başlatılan soruşturmada saldırıda 2 tabanca kullandığını belirleyen polis ekipleri, yapılan incelemeler sonucunda bir tabancanın 45 kalibrelik Magnum diye tabir edilen silah olduğunu belirledi. Saldırganların kullandığı otomobilin marka ve modelini de belirleyen polis, aracın plakasındaki harf grubuna ulaşıldığını belirterek, son rakam grubu üzerinde çalışıldığını bildirdi.

Murat Sancak, koruması ve şoförünün bulunduğu otomobil önceki gün saat 12.00 sıralarında Hadımköy’de seyir halindeyken arkadan bir arabanın çarpması nedeniyle durmuş, ardından gelen araba Murat Sancak’ın bulunduğu aracın önüne geçip önünü kesmişti. Araçtan inen kimliği henüz belirlenemeyen kişiler ateş etmeye başlamıştı. Yapılan çapraz ateş sonucu 21 kurşunun isabet ettiği otomobilde şans eseri ölen ya da yaralanan olmamıştı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.