Mustafa Koç Kalp Krizi Sonrası Vefat Etti

koç

Koç Holding yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç (56) kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İşadamı Yılmaz Ulusoy Mustafa Koç’un vefat ettiğini ilk teyit eden kişi oldu. Ardından hastane yetkilileri açıklama yaptı.

Verilen bilgilere göre Koç spor yaptığı sırada kalp krizi geçirdi. Koç’a ilk müdahaleyi koruması ve spor hocası yaptı. Ünlü işadamı ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastane yetkilileri Koç’un durumunun kritik olduğunu, hayati tehlikesinin devam ettiğini belirtmişlerdi.

Amerikan Hastanesi yetkililerinin yaptığı açıklamada “Sayın Mustafa Koç, hem Beykoz Devlet Hastanesi’nde hem de Amerikan Hastanesi’nde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Sabah saatlerinde spor yaparken kalp krizi geçirmiş. 4 saat müdahale yapıldı” denildi.

Hastaneye ziyaret için giden iş adamı Yılmaz Ulusoy, Mustafa Koç için “Allah rahmet eylesin. İyi bir arkadaşımızdı” dedi.

Mustafa V. Koç kimdir?

1960 yılında Ankara’da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç‘un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)’tur.

1980 yılında İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u bitirdikten sonra ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te satış müdürlüğü ve satış genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür.

2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi olan Koç, Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu’dur. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır.

Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir. Mustafa Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

Caroline Giraud ile evli olup iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmekteydi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.