Nasrettin Hoca, Avusturya’daki Türk Kökenli Vatandaşları Oy Kullanmaya Çağırıyor

Oy kullanmaları için Türkleri Nasrettin Hoca ile etkilemeye çalışıyorlar

VİYANA– Avrupalı Türk Demokratlar Birliği -Avusturya (UETD), Türk kökenli Avusturya vatandaşlarının Viyana Eyalet Meclisi seçimlerine aktif bir şekilde katılmasını sağlamak için, Nasrettin Hoca’lı afiş hazırladı. “Ya tutarsa” sloganıyla tüm Viyana’da dağıtılan afişlerle, Türklerin seçimlerde oy kullanarak siyasette aktif hale gelmeleri isteniyor.

Seçimlere katılıma bir davetiye niteliği taşıyan afiş kampanyası herhangi bir partiyi desteklemeksizin sadece oy kullanmayı teşvik etmeye yönelik bir proje olduğunu açıklayan UETD yetkilileri, 2010 Viyana Eyalet seçimlerinde kullanılan her bir oyun göçmenlerin elini güçlendireceğini vurguluyor.

Türk kökenli Avusturya vatandaşlarının oy kullanmalarının bu ülkede yaşayan diğer tüm yabancı vatandaşların oy kullanmalarından daha önemli olduğunu ve buradaki politikada belli değişikliklere ve yönlendirmelere yol açabileceğini savunan UETD, bu yıl Viyana Eyalet Meclisi seçimlerine katılmanın bir mecburiyet olarak hissedilmesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Afişlerde 10 Ekim 2010 tarihinde Viyana Eyalet Meclisi için yapılacak olan seçimlere vurgu yapılarak, oy kullanma hakkı olan göçmenlerin seçimlere katılmalarını ve bu şekilde siyasette söz sahibi olmalarını amaçlıyor. UETD daha önce de 2006 ve 2008 Federal meclis seçimlerinde, 2009 Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ve Eyalet meclisi seçiminde katılımı artırmak için çeşitli projeleri hayata geçirmişti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.