NATO Dışişleri Bakanları Nükleer Tehdidi Görüşecek

Yarın Belçika’nın başkenti Brüksel’de başlayacak ve 2 gün sürecek NATO Dışişleri Toplantısı’nın gündeminde Kuzey Kore tarafından oluşturulan Nükleer tehdit konusu yer alacak.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yarın başlayacak NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Brüksel’deki NATO karargahında düzenlenen basın toplantısında konuşan Stoltenberg, dışişleri bakanlarının NATO ile Avrupa Birliği arasındaki işbirliğini geliştirme yollarını görüşeceklerini söyledi.

Stoltenberg, bakanların ayrıca Kuzey Kore tarafından oluşturulan nükleer silah programı gibi küresel tehditlerin tartışılacağını ifade etti. Stoltenberg, “Kuzey Kore, nükleer silahların yayılmasını önleme, silah kontrolü ve silahsızlanma rejimlerini zayıflatıyor ve tüm dünya maksimum baskı uygulaması gerekiyor” dedi.

Bakanların gündeminde NATO’nun istikrarı tasarlama ve terörle mücadele konusundaki rolünün yer alacağını belirten Stoltenberg, NATO’nun DEAŞ’la mücadele eden küresel koalisyondaki rolünün geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.