Nevruz Kutlamaları Sırasında Fenalaşan Ahmet Türk Hastaneye Kaldırıldı

 Nevruz Kutlamaları Sırasında Fenalaşan Ahmet Türk Hastaneye Kaldırıldı

Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk

21 Mart öncesi Nevruz Kutlamaları sırasında Mersin, Batman, Van ve Hakkari’de olaylar çıktı. Mardin  Bağımsız milletvekili Ahmet Türk Batman’da parti otobüsünün içine düşen gaz bombasından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Ahmet Türk’e sivil polisler tarafından darp edildiği iddiaları da var. Türk, olayın ardından Batman’daki Dünya Hastanesi’ne kaldırıldı.Kalp pili takılı olan Ahmet Türk’e  yapılan muayenenin ardından sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ahmet Türk’ün kaldırıldığı hastanenin başhekimi Dr. Abdullah Altan Özkaya yaptığı açıklamada; Mardin Bağımsız milletvekili Ahmet Türk, Van Bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk ve Avrupa Parlementosu eski milletvekili Feleknaz Uca’nın hastaneye getirildiklerini, yapılan muayeneden sonra Aysel Tuğluk’un tıbbi müdahale gerektirecek bir durumunun olmadığı, Ahmet Türk ve Feleknaz Uca’ya müdahale edildiği ve genel durumlarının gayet iyi olduğu bilgisini verdi. Ahmet Türk’te var olan kardiyak patolojisine ve sol gözünde kendi ifadesiyle darp olması nedeniyle farklı uzmanların yapmış olduğu muayene yapıldığını ve gözlem altında tutmayı uygun gördüklerini anlattı.

Yüksekova ve Cizre’de gösteriler sırasında polislere ateş açıldığı bilgisi geldi. Mersin’de de Nevruz kutlamaları için Tırmıl Tören alanına gitmek isteyen gruba polis izin vermedi. Grubu dağıtmak isteyen polislere taş ve sopalarla karşılık verildi. Gruptan bir tane de el yapımı bomba atıldığı fakat herhangi bir yaralanma olmadı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.