New York’ta 10.000 Falun Dafa Uygulayıcısı Dünya Falun Dafa Gününü Kutladı

Türk Falun Dafa uygulayıcıları New York'ta kutlanan Dünya Falun Dafa Günü Geçit Töreninde...
Türk Falun Dafa uygulayıcıları, New York’ta kutlanan Dünya Falun Dafa Günü Geçit Töreninde… Epoch Times TR

Minghui muhabirleri Wenqing Mu, Yun Zhang, ve Qing Zheng

13 Mayıs 2016 tarihinde, Manhattan, New York’ta 53 ülkeden gelen yaklaşık 10.000 Falun Gong (Falun Dafa olarak da bilinir) uygulayıcısı, Falun Dafa’nın halka tanıtılmasının yıldönümünü kutlamak için, bir geçit töreni düzenlediler. Falun Dafa egzersizlerini gösterdiler, Çin’de hala devam eden zulmü durdurmak ve faillerini adalete teslim etmek için çağrıda bulundular.

Geçit töreni üç büyük gruptan oluşmaktaydı; Falun Dafa tanıtımını sağlayan grup, Çin’deki zulmün durdurulmasını isteyen grup ve 230 milyon kişinin ayrıldığı Çin Komünist Partisi (ÇKP) ve ona bağlı olan gençlik kurumlarını terk etmeyi destekleyen grup.

3,5 saat süren Cennet Bandosunun gösterisi, Dag Hammarskjold Plaza Parkı’na başlayan Caddesi ve BM Genel Merkezinin yanında kesişen, 47’inci Cadde ve 2’inci bulvardan geçip, 42’inci caddeden Times Meydanından devam edip, 12’inci bulvarda Çin Konsolosluğunun yanında sona erdi.

falun-dafa1

Aktivite sırasında, hayatın her kesiminden insanlar, Falun Gong hakkında bilgi edinmek için durdu. Birçok kişi uygulayıcıları sıcak bir şekilde karşıladı ve “Falun Gong. Bugün New York’taki en büyük aktiviteyi yapan sizsiniz” dedi.

Manhattan’de Çalışan bir kişi: “Bu Enerjiyi Seviyorum”

Jim, Times Meydanı’nın yakınındaki bir binada çalışan bir üst düzey yöneticisidir. Tören sırasında uzunca bir süre geçit törenini izledi. “Bu geçit görkemli bir geçit. Geçit Töreninden yayılan enerjiyi seviyorum” dedi.

Chip Adams, bir sigorta şirketinin bir çalışanıdır. Falun Gong’u hayatında ilk kez görmüştü. Ofisinden töreni gördüğünü ve bizzat geçit törenini seyretmek için binadan aşağı indiğini söyledi. “Bu yürüyüşteki renkleri seviyorum. Renkler ilgimi çekti ve bu yüzden geçit töreni izlemek için aşağı indim. Bu uygulamanın sağlık için yararlı olduğunu öğrenmek memnun edici” dedi.

Devlet tarafından desteklenen, canlı iken uygulayıcılardan alınan organları öğrendikten sonra, “Bu korkunç. Böyle bir şey devam ettirilemez. İnsanların sorunlarını bildirdiğiniz için muhteşemsiniz. Size imreniyorum. Yaptığınız her şey için teşekkür ederiz” dedi.

Töreni izledikten sonra, Elinde bir broşür tutan Enrique, "Falun Dafa İyi!" dedi.
Töreni izledikten sonra, Elinde bir broşür tutan Enrique, “Falun Dafa İyi!” dedi.

Enrique, Manhattan’da bir ofis binasının önünde durdu ve geçit törenini izledi. Bir uygulayıcıdan İspanyolca bilgi materyalleri istedi. Broşürde basılmış bir web sitesinden İspanyolca bilgi bulabilirsiniz dendiğinde, heyecanla, “ Muhteşem, İspanyolca konuşan arkadaş ve akrabalarıma bu bilgileri göndereceğim” dedi. Günümüzde toplum ve iş insanları strese sokuyor. Bizim bu uygulamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Birçok ülkeden pek çok kişi bunu uyguluyor. Böyle barışçıl bir gösteri harika ” dedi.

“Ayrıca Falun Gong’un Çin’de zulüm gördüğünü öğrendim. Böyle barışçıl insanlara neden zülüm yapılıyor, anlamıyorum! Onların ilkeleri Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü. Herkesin, dünyanın bu ilkelere ihtiyacı var. Zulmün hemen durdurulması gerekir!” diye konuştu.

Douglas yakın bir binada çalışıyor. "Bu geçit töreni New York'a barış getirir" dedi.
Douglas yakın bir binada çalışıyor. “Bu geçit töreni New York’a barış getirir” dedi.

Douglas, Manhattan’da bir ofis binasında çalışıyor. “Üst üste dört yıldır bu geçit törenini görüyorum. Bu töreni çok seviyorum. Çok barışçıl ve zarif gösteri. Geçit Töreni görkemli ve iyi organize edilmiş. Her şey çok mükemmel. Uygunsuz bir şey bulamadım. Falun Gong’a neden Çin’de zulüm ediliyor anlamıyorum. Böyle barışçıl bir insan grubuna eziyet edilmemelidir. Zulmün hiç olmaması gerekirdi.”

Banka çalışanı, Glenn Ransier, “İnsanlar meditasyon yapma özgürlüğüne sahip olmalıdır. Meditasyon yaptıkları için zulüm görmeleri inanılmaz ve kabul edilemez” dedi.

Falun Dafa Nedir?

Falun Dafa, (Falun Gong olarak da bilinir) beden ve zihin gelişimine yönelik bir qigong uygulamasıdır. Falun Dafa, evrenin Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü ilkelerini ve beş takımdan oluşan huzurlu ve kolayca öğrenilebilen egzersizleri günlük yaşamla birleştirir. Falun Dafa’nın ana kitabı olan “Zhuan Falun”, insanların fiziksel sağlığa, içsel barışa ve güce kavuşarak yaşamı daha zinde ve huzurlu karşılayabilmesine yardım eden bir rehberdir.

Daha fazla bilgi için: tr.falundafa.org

Kaynak: Clearharmony 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.