Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak Gözaltına Alındı

Niğde’de 13 Nisan’da suç örgütüne yönelik başlatılan ve  ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, bu kapsamda tefecilik yapmak, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklamak, suç örgütüne yardım etmek amacıyla özel evrakta sahtecilik yapmak’ suçlamaları ile 15 kişinin  tutuklandığı operasyon ile bağlanıtılı olarak Niğde Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak gözaltına alındı.

Sabah erken saatlerde Niğde Cumhuriyet Savcıları taraıfndan başlatılan operasyondaYusuf Albayrak’ın makamı ve evi ile  eş zamanlı olarak Bor İlçe Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Niğde İl Emniyet Müdürü Yardımcısı iken rütbe alarak Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu’nda görev yapmaya başlayan 1’nci Sınıf Emniyet Müdürü Raşit Çavdar ile Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı işadamı Arif Arı’nın da işyerleri ve evlerinde de aramalar başladı.

Operasyonda gözaltına alınan Niğde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubesinde çalışan 3 polis ise savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Polisler hakkında daha sonra başlatılan idari soruşturmada görevlendirilen Adana Bölge Grup Başkanlığı’nda görevli 1’inci sınıf emniyet müdürü olan başmüfettişler E.S. ve E.D., 8 Haziran’da ‘soruşturma sırasında delilleri kararttığı şüphesiyle’ gözaltına alınıp, tutuklanmış fakat  21 Temmuz’da Niğde Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkartıldıktan sonra emniyet başmüfettişleri E.S. ve E.D. ile emniyet amiri F.K., ‘delillerin tamam olduğu’ gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.