Niğde Üniversitesi, İtalyan Üniversiteleriyle İşbirliğine Gidiyor

NİĞDENiğde Üniversitesi, İtalya’nın Sannio ve Napoli Federico II üniversiteleri ile akademik işbirliği protokollerine imza attı. İtalya’da gerçekleştirilen protokol törenlerine Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Alp ve bazı yöneticiler katıldı. Napoli Havaalanı’nda Sannio Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi yetkilileri tarafından karşılanan Rektör Görür ve beraberindekiler ilk olarak Benevento şehrine geçerek, Sannio Üniversitesi’nde incelemelerde bulundu. Daire başkanlıklarının ziyaret edilmesinin ardından düzenlenen törenle, Rektör Prof. Dr. Adnan Görür ve Sannio Üniversitesi Rektörü Prof. Filippo Bencardino akademik işbirliği protokolüne imza attı. İmza töreni sonrası karşılıklı hediyeler takdim edildi.

İmzalanan protokollerle iki üniversite arasında öğrenci değişimi, ortak proje üretimi, bilimsel araştırmalar ve karşılıklı olarak bu araştırmaları destekleme, uluslararası yaz okulu ve konferanslar düzenleyerek kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunma konularında görüş birliğine varıldı.

Rektör Görür, yaptığı açıklamada, saygın bir dünya üniversitesi olma yolunda uluslararası ilişkileri geliştirmenin öneminin farkında olan Niğde Üniversitesi’nin, kültürler arasında köprü kurulması ve akademik işbirliklerini geliştirmek, güçlendirmek amacıyla bundan sonraki süreçte de dünyanın dört bir yanındaki saygın üniversitelerle akademik işbirlikleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.