Nostradamus’un 6 Ürpertici Tahmini Yavaş Yavaş Gerçekleşiyor

Tarihteki en büyük kahinlerden biri olarak kabul edilen Nostradamus, 2018 yılı için bazı şok edici kehanetler bırakmıştı.

Nostradamus’un “Kehanetler” adlı kitabı, gerçekleşeceğini tahmin ettiği olaylar hakkında 1000’den fazla ‘dörtlük’ (genellikle şifreli olarak yazılmış şiirsel dörtlükler) içerir. Yazdıkları 16. yüzyılda tamamlandı ve bugüne kadar birçoğunun doğruluğu kanıtlandı! Geçmişte yaptığı tahminlerin içerisinde, 1871’deki Büyük Chicago yangını, 1930’larda Adolf Hitler’in yükselişi ve günümüzde Falun Dafa adlı spritüel gruba  Çin’de uygulanan zulüm de vardır.

Birçok insan Nostradamus’un sözlerini sadece bazıları şanslı olan, bazıları olmayan tahminler olarak görür. Bunun doğru olup olmadığı tartışmaya açıktır. 2018 için öngördüğü olaylar, gezegenimizdeki hayatı tersine çevirecek ve hayatın “devamlılığını sona erdirecek” kadar büyük. İşte onun gerçekleşmiş olan bazı tahminleri. 2018 için acaba neler söyledi?

Fransa Paris’deki Musee Grevin’de Nostradamus’un balmumu heykeli (Getty Images)

# 1. Çin’de Falun Dafa’ya karşı devam eden zulüm

Bu, Nostradamus’un en meşhur kehanetlerinden biridir: Tam yaşadığımız günleri hedef gösteren ve belirli bir tarih veren tek dörtlüktür.

Şöyle söyler:

Yıl bin dokuz yüz doksan dokuz, yedinci ay

Gökyüzünden büyük bir terör kralı gelecek,

Angoulmois’in büyük kralını diriltecek.

Önce ve sonra, Mars şanslı olduğu için hüküm sürecek.

(X. Yüzyıl, Sayı: 72)

Çin Komünist Partisinin (ÇKP) eski başkanı Jiang Zemin, 20 Temmuz 1999’da (kehanette yazıldığı gibi bin dokuz yüz doksan dokuzun, yedinci ayında) Çin’deki milyonlarca Falun Dafa uygulayıcısı üzerinde, temel inanç haklarını baltalamak üzere bir zulüm başlattı.

Nostradamus’un yukarıdaki kehanetine dair bazı yorumlar, “terörün büyük kralı”nın ÇKP formunda ortaya çıkan deccal olduğu yönündedir. Ateist ÇKP, “önce ve sonra, Mars hüküm sürecek” kehanetinde kastedildiği anlaşılan Marksist ideolojiye bağlı kalmaktadır. ÇKP, ilahiyat, cennet, tanrıların varoluşu da dâhil olmak üzere bütün Falun Dafa inançlarının, Marksist ideallerle bağdaşmadığını gördü.

Bu tarihsiz fotoğrafta Çinli sivil polislerin, Çin’deki bir Falun Dafa uygulayıcısını “susturmak” amacıyla boğazına bıçak dayadıkları görülüyor. (Kaynak: Minghui.org)

Falun Gong olarak da bilinen Falun Dafa, Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ahlaki değerlerine dayanan, kendini geliştirme meditasyon uygulamasıdır. Uygulama ilk olarak Bay Li Hongzhi tarafından 1990’larda Çin’de halka tanıtıldı. Sağlık konusundaki olağanüstü faydaları nedeniyle Falun Dafa, çok geçmeden ülke çapında popüler hale geldi. Sadece Çin’de tahminen 70 ila 100 milyon uygulayıcısı vardı.

Temmuz 1999’da gerçekleşeceği öngörülen olay, tüm dünyada o ay görülen en acımasız soykırım felaketiydi. Dahası, 100 milyon masum insana yapılan ve bugün de hala devam eden zulüm, tarihin ileride dönüp de korkuyla bakacağı bir olaydır. Ayrıca bu zulüm, binlerce Falun Dafa uygulayıcısının sağlıklı organları için öldürüldüğü ve bunların da ÇKP’nin kazançlı organ ticaretinin bir parçası olarak satıldığı, yeni bir kötülük biçimine dönüştü.

# 2. Başta ABD olmak üzere dünyanın her yerinde büyük depremler

Nostradamus, Kuzey Amerika’nın batı kesimini sarsacak bazı büyük deprem hareketleri olacağı ve şok dalgalarının tüm dünyada hissedileceği kehanetinde bulundu. “Ateş Çemberi” Pasifik Okyanusu’nda 40.000 kilometrelik bir havzadır; Dünyadaki depremlerinin yüzde 90’ı burada gerçekleşir. Bu bölgede ayrıca 452 volkan bulunuyor ve bölgede hemen hemen her yıl büyük depremler oluyor!

Depremin bıraktığı hasar (Pixabay)

19 Eylül 2017’de, Meksika büyük bir deprem geçirdi. Bir günden az bir süre sonra, Japonya’nın Fukuşima kentinin 280 km doğusunda 6.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi. 20 Eylül 2017’de Yeni Zelanda’da peş peşe iki deprem meydana geldi. Önce Invercargill’in 585 km güneyi, 6.1 büyüklüğünde ve ardından Wellington 5.1 şiddetinde bir depremle sarsıldı.

Avustralya’nın doğusundaki küçük bir Pasifik adası ülkesi olan Vanuatu, 21 Eylül 2017’de 6.4 şiddetinde ciddi bir deprem yaşadı. Java, Surabaya’nın 125 km kuzeydoğusundaki 5.7’lik bir deprem, Agung Dağındaki yanardağda patlama tehlikesi oluşturdu. 18 Eylül 2017’de çevresindeki alanlarda yüksek uyarı yapıldı. Bu volkan en son 1963’te patlamış ve 1000’den fazla insanın ölümüne yol açmıştır.

Nostradamus, 2018 kışında özellikle “Pasifik ateş deprem hattının” aktif hale geleceğini, depremlere ve ayrıca üç yanardağ patlamasına neden olacağını söyledi.

#3. Seller

Fransız kâhinin diğer kehanetleri arasında, gezegenin her yerinde tarihte görülmemiş şiddette seller, Çin, Japonya, Rusya ve Avustralya’da tayfun ve aşırı sert hava koşulları olacağı var. Son yıllarda görülen kasırgalar ve seller, dünyanın bazı bölgelerinde çok fazla tahribat ve yıkıma neden oldu.

Güney Florida’yı vuran Irma Kasırgası (Pixabay)

#4 Güneş ışınlarının neden olduğu şiddetli yangınlar

Nostradamus şöyle yazdı: “Krallar ormanları çalacak, gökyüzü açılacak ve ısı, tarlaları yakılacak.”

NASA’nın son raporlarına göre Güneş patlamaları giderek şiddetleniyor. 6 Eylül 2017’de, SWPC iki büyük güneş patlaması tespit etti. Bu patlamalarda ortaya çıkan enerji, bir milyar hidrojen bombası düzeyinde.

Bazı akademisyenlere göre bu durum, ozon tabakasındaki deliğin genişlediği, Dünya’ya daha fazla radyasyon ulaşmasına yol açtığı ve ormanlarımızın tahrip olacağı yönünde bir ikaz işareti.

#5 III. Dünya Savaşı başlıyor ve terörizm şaha kalkıyor

Nostradamus’un dörtlüklerinden savaşın, aşırı İslamcıların Fransa’daki terörist saldırılarından başlayacağı anlaşılıyor.

Nostradamus şöyle yazıyor: “Büyük savaş Fransa’da başlayacak ve daha sonra bütün Avrupa’ya yayılacak, herkes için uzun süren ve korkunç bir savaş olacak.”

Kamboçya restoranında sevdiği birini kaybeden kadın ağlıyor (Getty Images)
Paris’te bir önceki gece saldırıya uğrayan Kamboçya restoranına mum bırakan insanlar (Getty Images)

Ancak umut var: tahminlere göre, bu savaş 2025’te sona erecek ve ardından barış gelecek.

Aynı dörtlüğün son mısraında şöyle söylüyor: “Yıkımın küllerinden barış yeniden doğacak, ancak çok az sayıda insan bu mutluluğu tadacak”.

#6 Vezüv Yanardağının Patlaması

Nostradamus bu yanardağın patlamasıyla İtalya’nın sarsılacağını tahmin ediyor. Jeologlara göre, muhtemelen 2018’in sonuna doğru ya da 2019’un başında büyük bir patlama bekleniyor. Bu yanardağ 20 yılda bir faaliyete geçmesine rağmen, 1944’ten beri patlamadı. Yani 70 ya da daha fazla yıldır iç basıncı giderek artıyor. Napoli yakınlarında yaklaşık 3 milyon insan yaşıyor.

Vezüv Yanardağı (Kaynak: Wikimedia Commons)

Nostradamus’un kehanetlerine, gezegende meydana gelen olaylar ışığında bakılmalıdır. Bu sözlerin tamamının beş yüzyıl önce yazıldığı ve tahminlerin çoğunun geçekleştiği unutulmamalıdır. Ne olursa olsun, hepimiz uyanmalıyız ve çevremize yardım etmeliyiz. Çünkü gerçekten büyük bir kargaşa döneminde yaşıyoruz. Belki de kalplerimizi ve zihnimizi değiştirirsek dünyamız daha yeşil olabilir.

Şiirlerin çoğu şifreli olduğu için, yorumlar hakkında çeşitli tartışmalar olmuştur. Kehanetlerinin birçoğu gerçekleşmiştir. Belki sizin de bu konuda yorumunuz vardır.

Nostradamus’un kehanetleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyin:

 

Yeni bilim sınırlarını keşfetmeye devam etmek için websitemizi ve Facebook’daki Epoch Times Türkiye sayfasını ziyaret edin!

Epoch Times, mevcut bilgilerimize meydan okuyan olaylar ve teoriler ile ilgili araştırmaları ve söylentileri araştırıyor. Biz, hayal gücümüzü canlandıracak ve yeni olanaklar yaratacak fikirleri araştırıyoruz. Facebook sayfamızdan, bazen tartışmalı da olabilen konular hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.