Noter Onaylı Rüyalarını Kitap Haline Getirecek

Notere onaylattığı rüyasının bazı firmalar tarafından izinsiz olarak kullanıldığı iddiasını mahkemeye taşıyan emekli öğretmen Hasan Sancak, 50’si noter onaylı toplam bin reklam senaryosunu kitap haline getireceğini söyledi.
    Samsun’un Alaçam ilçesinde ikamet eden Hasan Sancak, 2000 yılında gördüğü rüyasını ‘Gıda Işınlama’ konulu reklam senaryosu olarak yazarak daha sonra notere tasdik ettirmişti. Reklam senaryosu olarak yazdığı rüyasını, 2006’da ücret karşılığında devredebileceğini belirterek gönderdiği bir içecek firmasınca senaryosunun izinsiz olarak kullanıldığını belirten Sancak, konuyu yargıya taşımıştı. Halen Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam eden davasına ilişkin dosyanın bilirkişi tarafından incelenmesi için Ankara Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne gönderileceği belirtildi.
    Gördüğü rüyaların bin tanesini reklam senaryosu olarak kaleme döken ve maddi durumunun yetersizliğinden dolayı ancak 50 tanesini notere tasdik ettirebildiğini dile getiren Hasan Sancak, bir yandan hukuk mücadelesini sürdürürken bir taraftan da rüyalarını ‘Rüyamda reklam gördüm ve seçenekli reklamlar ’adlı kitabıyla okuyucularla buluşturacağını söyledi. Şair Sancak, “Kitabım a’dan z’ye kimsenin bilmediği ve uygulamadığı reklam senaryolarından oluşmaktadır. Kitabımı okuyucularla buluşturduktan sonra ulusal televizyonların reklam kuşaklarında gösterdikleri reklamların özelliklerinin değişeceği kanısındayım. Bana sormadan reklamlarımın sağını solunu değiştirerek kullananlardan hem bu dünyada, hem de ahirette hesap soracağım.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.