Nusaybin’de Terörist İfadesi İle Tespit Edilen Cephanelik Bulundu

 

Foto İha
                                                            Foto İha

Terör örgütü mensupları  teslim olduktan sonraki  ifadelerinde cephanelik olarak kullandıkları adresi verdiler.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, 2 Haziran 2016 tarihinde Atmaca-7 Nusaybin Özel Birlik Operasyonunda Yenişehir Mahallesindeki bir binanın BTÖ (Bölücü Terör Örgütü) mensuplarınca cephanelik olarak kullanıldığı tespit edildi. Bodrum katında şu silah gereçler bulundu:

“27 adet AK-47 Kaleşnikof (1’i parçalanmış), 1 adet RPG-7, 2 adet Tabanca (Baretta, Magum), 1 adet Kanas / Dürbünlü, 19 adet el bombası (4’ü bımba düzenekli olduğu için imha edilmiştir.), 86 adet AK-47 şarjör (dolu), 5 adet Kanas şarjör (dolu), 1 adet RPG-7 antş tank mühimmat, 4 adet RPG-7 anti personel mühimmat, 6 adet RPG-7 sevk fişeği, 5 adet kobra telsiz, 1 adet yaesu telsiz, 1 adet Samsung cep telefonu, 1 adet ampermetre, 16 adet elektrikli fünye”.

Askeri kaynaklar, cephaneliğin 26 Mayıs 2016 tarihinde teslim olan teröristlerin ifadelerinde gömdüklerini belirttikleri yerde ve tamamı -tekrar kullanılmak üzere – bakımı yapıldığı, strech filmlere sarılmış olarak bulunduğuna dikkat çekti. Teslim olan teröristlerin bir kısım medyada sivil vatandaş oldukları, hiçbir eyleme katılmadıkları, sivil kıyafetlerle teslim olmaları göz önüne alındığında bu durumun büyük tezat oluşturduğunun açıkça görüldüğü vurgulandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.