Öğle Arasında Burun Estetiği

Öğle arasında burun estetiği. (iha)
Öğle arasında burun estetiği. (iha)

Opr. Dr. Emir Burak Yüksel, artık cerrahi müdahaleye gerek kalmadan gerçekleştirilebilecek birçok uygulamanın olduğunu belirtiyor. Burun estetiğinde geliştirilen son yönemle ise çok başarılı sonuçlar aldıklarını söylüyor.

Sadece 15-20 dakikada gerçekleştirilebilecek bir uygulama olması nedeniyle işlemin öğlen arası dediğimiz zaman dilimde yapılabildiğini ifade eden Activa Estetik Klinikleri Cerrahi Direktörü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Emir Burak Yüksel, artık burun estetiğinin ögle arasında bile yaptırılabileceğini belirtiyor. Bu yeni yöntem sayesinde hastane ortamında genel anestezi mecburiyetiyle birlikte hastanın bir iyileşme süreci olduğunu fakat şimdi ise çok kısa bir sürede hedeflenen sonuca ulaşabildiklerini belirtiyor.

Yüksel uygulamanın ayrıntılarını ise şöyle anlattı: “Hastamız kliniğimize geldikten sonra burun içine uyuşturucu sprey uygulayıp sonrasında uyuşturucu iğne ile işlem yapacağımız bütün alanda anestezi sağlıyoruz. Hastamız işlem sonrasında herhangi bir ağrı çekmiyor. Sonrasında burun içinden yapılan küçük bir kesi ile burun uzunluğunu kısaltıp, özel asıcı iplerle burun ucunu kaldırıp şekillendiriyoruz. Sonrasında yaptığımız küçük kesiyi birkaç dikişle kapatıyoruz. Bu dikişler kendiliğinden eriyip düşebilen dikişler olduğundan, dikiş aldırma işlemine gerek duyulmuyor. Uygulamanın 15-20 gün sonrasında, yarım milimetrelik burunda iniş olacağından ilk etapta burnu yarım milimetre yukarıya doğru fazla kaldırıyoruz.”

Ayrıca Yüksel: “Daha önce burun ameliyatı olmuş veya olmamış, burnunda çöküklük, şekil bozuklukları bulunan, nefes almakta zorlanan uygun hastalarda “dolgu işlemleri” ile kombine bir çalışma yaparak problemleri 5 dakikalık ek süreyle çözüyoruz” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.