Okullara ‘Toplam Kalite Yönetimi ve Eğitimde Kalite’ ödülü

EDİRNEEdirne’de ‘Toplam Kalite Yönetimi, Eğitimde Kalite’ alanında derece alan okullar ödüllendirildi.
Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Edirne Valisi Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci ve çok sayıda yönetici, okul idarecisi ve öğretmenleri katıldı. ‘Toplam Kalite Yönetimi’ ve ‘Eğitimde Kalite’ değerlendirmesi üç ayrı kategoride yapıldı.
‘Okul ve Kurum’ kategorisindeki çalışmalarıyla Keşan Ahmet Yenice İlköğretim Okulu birinci, Tayakadın Şehit Cem Havale İlköğretim Okulu ikinci Keşan Lisesi üçüncü oldu. Ekip çalışmasıyla Meriç Küplü Gazi İlköğretim Okulu birinci, Merkez Kurtuluş İlköğretim Okulu ikinci ve Uzunköprü Gazi Mahmut İlköğretim Okulu üçüncü seçildi. Teşvik ödülü alanında ise Edirne Yıldırım Bayezit Anadolu Lisesi birinci, Uzunköprü Kadri Paşa İlköğretim Okulu ikinci ve Keşan TSO Teknik ve Endüsri Meslek Lisesi üçüncülüğe layık görüldü.
Ödül töreninde konuşan Vali Mustafa Büyük, ‘Toplam Kalite Yönetimi, Eğitimde Kalite’ alanında derece alan okulları kutladı. Dereceye giren okulların Keşan ve Küplü beldesinden çıkmasının ayrı bir öneminin olduğunu belirten Büyük, yapılan çalışmalar sonucunda eğitimde elde edilen başarının tesadüfi olmadığının görüldüğünü kaydetti.
Edirne Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci ise kalite yönetiminin mükemmeli yakalamak olmadığını belirterek, amacın iyinin daha iyisini bulmaya çalışmak olduğunu vurguladı. Törenin ardından derece alan okullara Edirne Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından akıllı tahta, yazıcı olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.
Bu arada geçtiğimiz yıl Elazığ’ın Arıcak ilçesi Bükardı Köyü Jandarma Karakolu’na teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan ve adı yaşadığı köyün ilköğretim okuluna verilen merkeze bağlı Tayakadın Şehit Cem Havale İlköğretim Okulu ‘Okul ve Kurum’ kategorisinde ikinci oldu. Okulun ödül aldığı törene Havale’nin ablası Cemile Havale de katıldı. Kardeşinin adı anıldığında ablası ve yakınları gözyaşı döktü.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.