Öküz Yılında Doğanların Kişilikleri


Altın Öküz size mutlu bir Yeni Yıl getirsin! (CC/Epoch Times)

12 Şubat 2012, Cuma günü, Öküz burcunda yeni bir ‘Çin Yeni Yılı’na giriyoruz.

Çin harfi牛 (Niu) genellikle öküz, inek, boğa ve sığırı ifade eder. Fakat, özellikle birinden bahsetmek için iki karakter kullanılır, tüm bu harfler 牛 (Niu) harfi ile birlikte kullanılır.

Öküz burcu insanları; gayretli, dürüst ve samimi olarak bilinir. Bu burcun insanları, çalışkan ve ısrarcıdır, bir konuya uzun süre odaklanabilirler ve o konuda diğerlerinden daha fazla ısrarcı olurlar. Çalışkan ve rekabetçi olmalarına rağmen, hiçbir zaman odak noktası olmak peşinde koşmazlar. Yine de, sıkı çalışmaları nedeniyle hakettikleri tanınırlığı elde ederler.

Öküz burcu insanları, oldukça sorumluluk sahibi ve sadıktırlar. Nadiren kıskançtırlar, fakat kendi hakları için kıskanç olacaklardır ve haklarını tereddüt etmeden talep edeceklerdir. Mantıklı düşünürler ve iyi bir liderlik sergilerler.

Öküz yılında doğanlar, geleneklere değer verirler ve rutinlere bağlıdırlar. Genellikle muhafazakar ve sadıktırlar. Çoğunlukla, arkadaşları tarafından güvenilirler ve iyi liderlik özellikleri ile ödüllendirilmişlerdir. Güvenilir ve sevecen olduklarından, bir kişinin sahip olabileceği en iyi arkadaş olabilirler.

Ne yazık ki, Öküz burcu insanları inatçı ve oldukça katıdır. Sinirlendiklerinde çok kırıcı olabilirler.

Öküz burcu insanları sonuna kadar sebat edebildiklerinden, uzmanlık gerektiren alanlar onlara çok uygundur. Uzun dönemli çabaları sonucunda, toplumda tanınırlık elde edecek ve kendi isteklerini yerine getirebileceklerdir.

Öküz burcu insanlarına uygun meslekler arasında; doktor, avukat, sosyal hizmetler çalışanı, girişimci ve ofis memuru, öğretmen, editor, yazar, muhasebeci, bilgisayar operatörü, polis, teknisyen, politikacı, devlet memuru, danışman, sanat tasarımcısı gibi meslekler bulunmaktadır. En iyi kariyer fırsatı ise pazarlama alanındadır.

Yazan: Duo Yuzhong, Epoch Times

Çeviri: Yasemin Erdem, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.