Ömer Çelik: Muhalefet Sokağa Dökülse, Arkasından Kendi Partilileri Bile Yürümez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Kozan’da katıldığı Danışma Meclis Toplantısı’nda muhalefeti eleştirdi. Türkiye’nin 2000’li yıllara kadar Tunus ve Mısır’dan farklı olmadığını söyleyen Çelik, “Bunların zihniyeti çekiçle piyano çalmaya benziyor. Sokağa dökülmeye kalksalar kendi partilileri bile arkalarından gitmez.” dedi.

Ömer Çelik, Türkiye’nin 2000’li yıllara kadar insan hakları açısından iç açıcı olmayan bir durumda olduğunu ifade ederek, “Sizin hakkınız olan sivil anayasa yıllardır sizlerden esirgendi. Bakın 2002 yılında sizin yıllar boyunca Türkiye’de tartışılan ve siyasiler tarafından gerçekleştirilemeyen o değişimi sizler gerçekleştirdiniz. Geçmişte milli güvenlik kurulu toplantısında acaba bu ay ne çıkacak diye kara kara düşünür dururduk. Bugün birileri diyorlar ki Türkiye gelişmiş bir demokrasiye sahip bunun değerini bilin. Keşke AK Parti daha önce iktidara gelseydi, Türkiye demokrasi gömleğini daha önce giymiş olacaktı. 2002 öncesine Türkiye’deki uygulama Mısır’dan ve Tunus’tan farksızdı.” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYET DEMOKRASİ İLE TAÇŞLANDIĞI ZAMAN CUMHURİYETTİR”

Cumhuriyetin demokrasi ile taçlanması ile cumhuriyet olabileceğini vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Saddam’ın da cumhuriyet adı altında yıllarca Irak’ı yönettiğini hatırlattı. “Bugün Cumhuriyet halkın cumhuriyetidir.” diyen Ömer Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin fikrinin statüko, irfanının Ergenekon ve vicdanın da Dersim olduğunu kaydetti. AK Parti’nin ise fikrinin, vicdanının ve irfanının da millet olduğunu belirten Çelik şöyle devam etti:

“CHP kalkmış bizlere demokrasi dersi veriyor. Aslında onlar oturup şöyle bir geçmişlerine baksınlar. Ama bunlar milletin zihnini karıştırmaya çalışıyorlar. Daha önce ülkemizde de 1960’lı yıllarda bir başbakanın öldürülmesi ile vatandaş sokağa dökülmüştü. Ardından da cunta gelince vatandaşın iyice sabrı taştı ve bugün AK Parti’yi iktidara getirerek bu duruma son verdi. ‘Cumhuriyet ve demokraside endişe var’ diyerek hareket edenler kendi geçmişlerine baksınlar. Bu kişiler sizlerin yani halkın seçtiği bir hükümeti kendi elleriyle yıkmak istiyorlar. Ama bu oyunu sizler bozdunuz. Bunların karşısında irfanı, fikri ve vicdanı millet olan AK Parti var.”

DÜNYA ÜZERİNDEKİ ÇIKARLARIMIZI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde başbakana; “Siz Türkiye’deki sorunlar bitti de Lübnan’daki sorunları mı halledeceksiniz?” şeklinde bir ifade kullandığını hatırlatan Çelik, “İşte bunlar bu kadar tarihini bilmeyen bir zihniyete sahip insanlar. Biz milli çıkarlarımızı korurken sadece Mısak-ı Milli sınırlarımız değil, dünya üzerindeki çıkarlarımızı düşünerek hareket ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

BİZ KENDİ COĞRAFYAMIZA KAPANIK KALMIYORUZ.

IMF’nin bile bugün Türkiye’ye “iyi ki bizden borç almadınız” dediğini hatırlatan Adana Milletvekili Ömer Çelik, Türkiye’nin hiç kimsenin içişine karışmaya niyeti olmadığını, ancak kendi coğrafyasına da kapanıp kalmadığını belirterek, “Bizler bugün Lübnan’da mirasımıza sahip çıkarken, Sayın Bahçeli mirasyedi gibi davranıyor. Sizlerin bu salonları doldurarak gösterdiğiniz bu tablo Türkiye’nin başına çorap örmek isteyenlere en iyi cevaptır. CHP ve onunla birlikte hareket eden muhalefet partilerin anlayışı Çekiçle piyano çalmaya benziyor. Oysa çekiçle piyano çalınır mı? Rahmetli Menderes ile başlayıp Özal ile devam eden ve sayın Başbakanımızla şahlanan ülkemizde bu millet artık bu tür oyunlara gelmiyor.” şeklinde konuştu.

Kozan’daki programa AK Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişçi, Ak Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Kozan ilçe Başkanı Zeki Ak ve cevre ilçelerin ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.