Ortaköy’de Terör Saldırısında 35 Kişi Hayatını Kaybetti

Epoch Times TR
Epoch Times TR

Beşiktaş’ta ünlü bir gece kulübü olan Reina’dan  saat gece 01:15 sularında     silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırganın  olayın ardından gece kulübünün içerisinde saklandığı , Arapça konuştuğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Beşiktaş’ta ünlü bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırgan ateş açmaya başladı. Olayda yaralananların olduğu öğrenilirken, silahlı saldırganın da olayın ardından gece kulübünün tuvaletine saklandığı iddia edildi. Gece kulübüne sevk edilen sağlık ekipleri yaralıları hastaneye taşırken, polis de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Gece kulübünde gerginlik sürüyor. Yaralı sayısının şu anda 40 kişi olduğu belirtiliyor.  Olay yerinde bulunan vatandaşlar  tahliye edildi. 60 a yakın ambulans olay yerine geldi. 3 yaralının durumunun ağır olduğu belirtiliyor. Bazı vatandaşların denize atladığı belirtiliyor.

İstanbul Valisi , Emniyet Müdürü olay yerine geldi. Polis geniş güvenlik önlemleri aldı. İstanbul valisinin yaptığı açıklamaya göre en  az 35 kişi hayatını kaybetmiş . İstanbul Valisi bu bir teror saldırısıdır dedi.   Noel Baba kılığındaki saldırganın önce kapıdaki bir polisi şehit ettiğini  sonra da bir vatandaşı şehit ederek içeri girdiğini belirtti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.