ÖSYM Başkanı KPSS’nin İptal Edilmeyeceğini Açıkladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ali Demir KPSS’de kopya çekildiği iddialarına ilişkin olarak sınavın iptalinin hiç hoş olmayan bir konu olduğunu belirterek  ‘‘Ama şu var, somut veriler olduğunda bunları kimlerin kullandığını tespit edebiliriz, kimlerin kullandığını tespit ettiğimizde onların sınavlarını iptal ederiz ama genel olarak sınavı iptal edecek bir durumun olduğuna ben ihtimal veremiyorum, çünkü şimdiye kadarki analizlerimiz bunu gösteriyor” açıklamasında bulundu.

 ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, yapılan analizlerde bu sınavda bir haksızlık olduğu yolunda bir bulgunun söz konusu olmadığını, o nedenle adayların içlerinin rahat olmasını , tüm asılsız iddialara çok da değer vermemelerini, ÖSYM’nin internet sayfasından yapılacak duyurulara önem vermelerini istediklerini ifade etti.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr.  Ali Demir, KPSS ile ilgili iddialara ilişkin açıklamasında Tüm Ankara’nın cumartesi sabah ve cumartesi öğleden sonra oturumlarının analizlerinin yapıldığını, cevap kağıtlarının okunduğunu belirterek, ‘‘Bu analizler bize şunu gösteriyor, geçtiğimiz yıllarla mukayese ettiğimiz  zaman burada olağan dışı bir durum söz konusu değil” dedi. Ayrıca gelen bütün evrakı analiz edeceklerini, inceleyeceklerini ve bu bilgileri kamuoyuyla zaman zaman paylaşacaklarını da belirtti. (Hürriyet Gazetesi)

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.