ÖSYM Başkanı’ndan YKS ve MSÜ Sınavlarıyla İlgili Açıklama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “YKS ve askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar yanında getirebilecek” dedi. Öte yandan okul bahçelerine görevliler haricinde kimse alınmayacak ve sosyal mesafe gözetilecek.

ÖSYM Başkanı Aygün’ün  Covid-19 önlemleri kapsamında sınavlarda uygulanacak kararlara ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyledir:

“YKS’nin her oturumunda ve MSÜ’de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonyayı yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacak. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak. Yeni sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacak.”   

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.