Özgecan’ın Katil Zanlılarına Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Tarsus Cumhuriyet Savcılığı, Özgecan Aslan’ın katil zanlılarıyla ilgili iddianameyi hazırlayarak mahkemeye sundu ve 3 zanlı hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde 12 Şubat tarihinde vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın katil zanlıları için hazırlanan iddianame, Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. Özgecan Aslan’ın öldürülmesi ile ilgili hazırlanan iddianamede minibüs şoförü Suphi Altındöken (26), babası Necmettin Altındöken (50) ile Fatih Gökçe (25) hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Tarsus Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede zanlılardan Suphi Altndöken’in kasten nitelikli adam öldürmek, canavarca hislerle cinsel saldırıya teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe’nin ise canavarca hislerle kasten adam öldürmekle suçlandıkları öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca akşam saatlerinde onaylanan ve mahkemeye sunulan raporda, “Adli Tıp raporunda da belirtildiği gibi cinsel saldırı olmadığı ancak teşebbüs olduğu belirlendi” ifadelerinin yer aldığı kaydedildi.

Mahkemenin iddianameyi 15 gün içerisinde inceleyerek kabul edip etmeyeceğine karar verecek.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.