Öztrak ”Saray ve Şürekası Rahatsız Oldu”

Kaynak: CHP Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında konuştu.

CHP Sözcüsü Öztrak, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokol metniyle ilgili başlatılan dezenformasyonla ilgili olarak, açıklamalarda bulundu. Öztrak açıklamasında;

” Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ ile bir görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşmenin ardından Sayın Ümit Özdağ, Pazar günü yapılacak seçimlerde Zafer Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıklamıştır.

Milletimizin beklediği bu önemli birlikteliğin Saray ve şürekasında ciddi rahatsızlık yarattığını ve bu çerçevede bir dezenformasyon süreci başlattıklarını görüyoruz. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ arasında imzalanan protokol metni son derece açıktır. Bu nedenle dezenformasyon yapılan konulara bende açıklık getirmek istiyorum.

Ortak Politakalar Mutabakat Metnimize Uygun

Birincisi, protokolün dördüncü maddesinde yer alan düzenleme, Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metninde detaylarıyla yer alan maddenin özet halidir. Mutabakat Metnimizin 60. sayfasında yer alan ifadeleri size aynen okuyorum: “Seçilmiş yöneticilerin görevlerine bir yargı kararı olmadıkça son verilememesini güvence altına alacağız.” Millet İttifakı’nın sözü budur. Protokol metninde de, yargı kararı olmaksızın adım atılamayacağı net bir şekilde ifade edilmiştir.

Bakanlık Konusu Gündeme Gelmedi

İkinci konu bakanlık meselesidir. Baştan beri söylüyoruz. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Bakanlar Kurulu’nu Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderleriyle yapacağı görüşmeler sonrasında belirleyecektir. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımızın Sayın Özdağ ile görüşmesinde bakanlık konusu hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Görüşmenin ana omurgasını kaçakların ve sığınmacıların durumu ile ulusal güvenlik konuları oluşturmuştur. Çok açık ve net söyleyeyim. Protokolde yer alan ve benim az önce açıkladığım hususlar dışındaki haber ve yorumlar dezenformasyon ve yalandır. Benim söyleyeceklerim bu kadar. Şimdi varsa, sadece bu konuyla ilgili sorularınızı alabilirim. Çok teşekkür ediyorum sağ olun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHP Twitter hesabı

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.