Palandöken,Terör Olaylarına Karşı Halkı Telkin Etti

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkede meydana gelen terör olayları ile ülkede kaos ortamı oluşturmak isteyenlerin amacının son yıllarda dünyaya adeta parmak ısırtan ekonomiye darbe vurmak olduğunu belirtti.

1352414 (1)
Fotoğraf:İHA

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkede meydana gelen terör olayları ile ülkede kaos ortamı oluşturmak isteyenlerin amacının son yıllarda dünyaya adeta parmak ısırtan ekonomiye darbe vurmak olduğunu belirtti. TESK Genel Başkanı Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, “Ülke olarak ekonomide kazanılan ivmeyi yok etmek ve kaosa sürüklemek isteyen iç ve dış düşmanlarımız asla bu konuda başarılı olamayacaklardır. Bunun içinde toplum olarak huzur, barış ve bereket ayı olan mübarek Ramazan ayında millet olarak, terör odaklarına ve bu odakların kontrol edildiği merkezlere inat, çarşılarda, pazarlarda, meydanlarda, parklarda, sinemalarda, kahvelerde, pastanelerde yani hayatın her alanında var olmaya devam edecektir. Çarşı ve pazarları halkımızın doldurması iç ve dış düşmanlara verilecek en güzel cevaptır” dedi.

“BİRBİRİMİZE SARILARAK KAOSTAN KURTULMALIYIZ”
Ülkemizi terör nedeniyle yaşanmaz, seyahat edilmez bir ülke olarak dünyaya tanıtılmak istendiğinin altını çizen Palandöken, “İstanbul Vezneciler’de meydana gelen patlamanın ardından başta İngiltere, Almanya ve Birleşik Devletler birer bildiri yayınlayarak ülkemize turizm faaliyetlerinde bulunacak olan vatandaşlarını uyararak ülkemize turizm faaliyetlerinde bulunmamalarını istemişlerdir. Bu açıklamalardan da anlaşılmaktadır ki hedef ülkemizin bir adım ileri gitmesi istenmemektedir. Bunun için bu iç ve dış düşmanlarımızı sevindirmeden çarşı pazara çıkalım ekonomiyi canlandıralım. Yurt içi turizm faaliyetlerine destek vererek birbirimize kenetlenelim. Çünkü düşmanlarımıza karşı bugün her zamankinden daha çok birbirimize sıkı sıkı sarılıp sürüklenmek istenen bu kaos ortamından kurtulmalıyız” ifadelerini kullandı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.