Paralel Yapı’dan 27 Kişi Daha Gözaltına Alınacak

Fotoğraf İHA
Fotoğraf İHA

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü operasyon çerçevesinde yasa dışı dinleme iddiaları ile bu sabah başlatılan  soruşturmayla  ilgili  Mersin Valisi Özdemir Çakacak Mersin’de ‘Paralel Yapı’ operasyonundan 27 kişinin gözaltına alınacağını belirtti.

Vali Çakacak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Törenin ardından, Mersin’de aralarında vali, emniyet mensupları, siyasetçi ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişinin yasa dışı yollarla dinlenmesi iddialarıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla başlatılan operasyona ilişkin soruları yanıtladı.

Gerekli açıklamanın ilerleyen zamanda yapılacağını ifade eden Vali Çakacak, “Gözaltına almalar var. Onlar adliyeye sevk ediliyor. Orada gerekli işlemler, adli işlemler yapılacak. Toplam 27 kişi gözaltına alınacak. Gerekli açıklama sonra yapılacak” dedi.
Törene katılan Mersin İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar da basın mensuplarının soruları üzerine “Şu an soruşturma aşamasında, herhangi bir bilgi veremiyorum” diye konuştu.

Öte yandan, Vali Çakacak ile Emniyet Müdürü Bahar’ın, tören alanında bir süre görüşmeleri ve daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Vali Konağı’na birlikte girmeleri de dikkat çekti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.