Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası ile Alaçatı Sahileri Şenlendi

Alaçatı Belediyesi tarafından özel olarak tahsis edilen Alaçatı Surf Arena’da başlayan Pegasus Airlines Windsurf Dünya Kupası’na 32 ülkeden 64 erkek, 21 kadın toplam 84 profesyonel windsurf sporcusu katılımıyla başladı.Dünyanın en iyi slalom windsurfçülerinden, 2009 Dünya Şampiyonu ve 49.09 deniz mili ile Dünya Hız Rekortmeni Antoine Albeau, 12 kez Dünya Şampiyonu Björn Dunkerbeck, dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan Finian Maynard, Kevin Pritchard kadınlar kategorisinde Karin Jaggi, Valerie Arrighetti gibi Milli sporcular, Enes Yılmazer, Ertuğrul İçingir, Bora Kozanoğlu, Emirhan Kolburan, Remzi Kocakıran, Berk Yalgın, Ufuk Sönmez, Erkan Morgan, Burak Dalgıç ve Ege Şefik Kurt’un aralarında bulunduğu 10 erkek, Çağla Kubat, Lena Aylin Erdil, Melek Toraman, Burçe Vardarlı, Dilara Uralp, Deniz Şekercioğlu olmak üzere 6 kadın sporcumuz topl am 55.000 euro’luk ödül için mücadele edecek. 

Pegasus Airlines PWA windsufr Dünya Kupasında nda ilk gün yarışları 14.00’de erkekler kategorisi yarışları ile başladı. Seri halinde yapılan yarışların hemen ardından Kadınlar yarışı gerçekleşti. Günün ilk yarışını Erkekler Kategorisinde Amerikalı Micah Buzianis kazanırken, İtalyan Alberto Menegatti 2., Efsanevi windsurfçü İsviçre adına yarışan Björn Dunkerbeck 3. sırada yer aldı. 

Türk sporcular arasında en iyi dereceyi Enes Yılmazer 14. olarak elde ederken, Ertuğrul İçingir 25. Bora Kozanoğlu da 28. sırayı elde etti. Kadınlar kategorisinde ise ilk yarışı İsviçre adına yarışan Karin Jaggi elde ederken, Ermenistan’ı temsil eden Sarah Hebert 2. Fransız Valerie Arrighetti 3. oldu. Lena Aylin Erdil 7. Çağla Kubat ise 8. sırada yer aldı. 

Şu anda Erkek ve Kadın kategorilerinde 2. yarış devam ediyor. Hafta boyunca saat 11:00 -18:00 arasında rüzgarın izin verdiği sürece yapılacak seri yarışlar sonunda 14 Ağustos Cumartesi günü ödül töreni ile sona erecek. Dünya Kupası’nda Profesyonel Windsurfçüler 6 farklı yelken ve 3 farklı surf boardu kullanıyorlar. 

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’na Türk sporculardan erkek kategorisinde katılacakların öncelikli hedefi ilk 10 içerisinde yer almak, Kadınlar kategorisinde ise şu anda Dünya sıralamasında 5. sırada yer alan Çağla Kubat ilk 3 içinde yer almayı hedefliyor. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.